Letní nábytkový trend – květinové stolky

Dokážete si představit svět bez květin? My tedy ne. Ať už se jedná o rozkvetlou louku, stromy v lese, parkové záhony, kytici, kterou dostaneme k narozeninám anebo pěknou pokojovou rostlinu, je to vždy část našeho světa, našeho okolí. A kousek tohoto květinového světa se snažíme přenést i do našich domovů. Ať už si květiny sami vypěstujeme, jsme jimi obdarováni anebo si je pořídíme při návštěvě květinářství, vždy si můžeme být jisti, že velmi zútulní náš domov.

Stejně jako ostatní zařízení bytu, i květiny by měly mít své místo. Řezané květiny bohužel dlouho nevydrží a jsou tedy jen krátkodobou potěchou, ale pokojové květiny nám domov při naší dobré péči zútulní opravdu nadlouho.

Velká inspirativní galerie stolů

Aby měly dostatek světla, které je základní podmínkou k jejich životu, pořizujeme pod ně květinové stolky, které jim pomohou lépe ke světlu dosáhnout. V tomto případě je samozřejmé, že při jejich pořizování klademe náležitý důraz na bytové zařízeníbarvy v bytě, aby se květinový stolek k tomuto zařízení hodil.

Také pořizovací cena stolku zde může sehrát velkou roli. Je nabíledni, že starožitný květinový stolek nebude jistě levnou záležitostí na rozdíl od moderní plastové varianty tohoto druhu malého nábytku.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Pokud vhodně zkombinujeme stolek se zařízením bytu a následně na něj vybereme odpovídající květinu, budeme tento prostor vnímat v jiném světle a novýma očima. Uvědomíme si lépe nádheru květin a jejich přínos pro náš interiér a každodenní život v něm.  Soustředíme se lépe na nádheru stonku, texturu listu, barvu a tvar květu.

I nádoba na květiny je nedílnou součástí květinového aranžmá anebo obalu květin pokojových. Měla by květinu tudíž vždy dokonale doplňovat.  Nádoby v neutrálních barváchse dají v podstatě použít pro jakékoli barevné schéma. Přírodní hnědé, zelené a béžové odstíny přirozeně doplní jakoukoli květinu. Zkrátka experimentujte a uvidíte, že přijdete na spoustu dobrých nápadů.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Správně také využijte prostor, kam chcete květinový stolek umístit.  Prostor je velmi cenný v rámci celkového aranžmá. Naučit se jej správně využívat může trvat stejně tak chvíli, jako dlouhou dobu. Pamatujte na to, že ani nejúchvatnější květinová kompozice či pokojová rostlina nebude vypadat hezky, pokud pro ni nezvolíte vhodnou nádobu, stolek a správné místo.

Nejčastěji se na našem trhu setkáváme s kovovými květinovými stolky kombinovanými se sklem, pak jsou tu soustružené dřevěné stolky s hladkými válcovými prvky. Pokud to vybavení našeho interiéru dovolí, můžeme květinám pořídit například i slušivý retro plastový stolek.

Každý květinový stolek by měl splňovat podmínky funkčního a elegantního bytového doplňku. Pokud jsou stolky menších rozměrů, můžeme je na dostatečném prostoru i náležitě kombinovat.  Pro další inspiraci vám doporučíme náš článek: Květinové dekorace slavnostní tabule.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: infabbrica.com, en.paperblog.com, cedarknollloghomes.com, kaffeetische.org, furniturenyc.net, thebazaarlista.blogspot.com, justinmodern.blogspot.com, ebay.co.uk

25.7.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist