Letní dům na krásném místě ve Švédsku

Blízko hlavního města Švédska Stockholmu se nachází letní sídlo, dům, který navrhl architekt John Robert Nilsson. Je to okouzlující stavba navržená tak, aby nikterak nenarušovala soulad s tímto krásným přírodním místem, na kterém byla vystavěna. Pojďme na návštěvu.

122120-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: archiv redakce

Projekt tohoto domu byl navržen tak, aby v souladu s přísnými požadavky na design přinesl vhodnou architekturu na skalnaté mysy souostroví Stockholmu. Letní sídlo má koncepci přísných a čistých linií a i když vypadá velmi jednoduše, je propracováno do nejmenších detailů. Využívá nejnovějších architektonických řešení ke své dokonalé funkčnosti.

Dům má výhled na moře a přes skleněné stěny také intenzivní propojení s okolím. Materiály použité na vnitřní části stavby tohoto letního sídla jsou vysoce kvalitní a mají za cíl vytvořit jednotný komplet sestávající z vápence z Gotlandu, z bílého popela ze dřeva, matných bílých stěnstropů, dále z prvků lakované oceli.

Materiály použité na vnější část stavby se skládají z matné černé omítky, z lakované oceli, a střešní lepenky. Okolní terén je upraven tak, aby nebyl problém ani v případě, že by přetekla voda z venkovního bazénu umístěného na kamenném bloku v úrovni nad domem. K zálivu vede dlouhé dřevěné schodiště končící dokovacím molem.

Není mnoho takových krásných míst, kde se podaří dokonale skloubit přírodu se stavebními prvky a navíc při zachování veškerých půvabů okolní krajiny. Na tomto místě se to však vše dokonale zdařilo. Nechejte se tedy alespoň na chvíli přenést díky fotografiím na místo, z něhož vyzařuje klid, pohoda a neskutečná harmonie.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: architectism.com, contemporist.com

20.3.2014 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist