Letní dovolená jedině s kvalitním cestovním pojištěním

Spousta lidí význam cestovního pojištění podceňuje. Najde se dokonce i několik odvážlivců, kteří se po světě toulají bez této pojistky. Jde však o velký risk a hazard, jenž se pro pár korun za den rozhodně nevyplatí.

Letní dovolená u moře s přáteli nebo s rodinou je bezpochyby zážitkem, na nějž se těšíme dlouho dopředu. Zároveň by mělo jít o událost, na kterou budeme ještě hodně dlouhou dobu vzpomínat. Aby to bylo v dobrém, nezapomeňte si před cestou do zahraničí vyřídit kvalitní cestovní pojištění.

Právě kvalitní cestovní pojištění vás zbaví jakýchkoliv obav z toho, že v případě potřeby lékařského ošetření budete muset platit jakékoliv výdaje svépomocí. Náhoda chodí všude kolem nás, takže nesázejte na to, že zrovna vám se nic nestane. Náklady na ošetření v zahraničí se mohou šplhat do výše desítek tisíc korun.

Nespoléhejte se pouze na základní cestovní pojištění

Pokud patříte mezi svědomité cestovatele a bez tohoto typu pojištění se nevydáte nikam do zahraničí, ještě nemáte vyhráno. Jen základní cestovní pojištění nemusí být vždy dostatečným produktem. Cestovní pojištění je třeba volit vždy s rozvahou a individuálně.

Tak třeba termín odjezdu vaší cesty. Pojištění si zaplaťte na každou minutu strávenou za hranicemi České republiky, i kdyby mělo jít o přejezd hranic ve 23:55. Osud je nevyzpytatelný a k úrazu může dojít kdykoliv. A pojišťovny pak bazírují na těch nejmenších detailech.

Doplňková pojištění a sportovní činnosti

Při uzavírání smlouvy na cestovní pojištění k moři neopomínejte ani na doplňková připojištění.

  • Úrazové pojištění
  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění odpovědnosti
  • Připojištění storna cesty a další

Zvážit musíte také to, zda bude vaše letní dovolená rekreačního charakteru nebo se chcete věnovat náročnějším sportovním činnostem. Zcela zvlášť se totiž pojišťují rizikové sporty, a dokonce ty extrémní. Za takové aktivity se rozhodně vyplatí připlatit, protože pokud nejste pojištěni na daný sport, pojišťovna za vás nic neuhradí. Další dobré rady pro volbu pojištění naleznete zde.

Nenáročný výběr cestovního pojištění

Cestovní pojištění nemusí být ani ničím, co by vás před cestou na letní dovolenou zdržovalo nebo omezovalo. Dnes už není nutné chodit na pobočku pojišťovny. Vyhledávané jsou srovnávače cestovního pojištění, které vám na základě vašich požadavků dokáží předložit cenové nabídky šité na míru. A to hned od několika pojišťovacích subjektů naráz. Výběr je díky tomu velice snadný.

Kvalitní cestovní pojištění lze navíc uzavřít prostřednictvím online formuláře, například na srovnávači pojištění www.srovnano.cz. Ihned po bezhotovostní úhradě dochází k jeho platnosti. To znamená, že tento způsob je vhodný i pro ty, kdo řeší takové věci těsně před odjezdem na pracovní cestu nebo dovolenou za hranice České republiky.

23.10.2019 11:45
Více o tématu: cestovní pojištění

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist