LETNÍ čtení: KOUPELNOVÉ trendy PODRUHÉ

Jednoduchost a elegance. Jasné linie bez okázalé zdobnosti a velký důraz kladený na detail. Důmyslné a bezchybné fungování. To vše jsou hesla, kterými by se daly soudobé koupelnové trendy popsat. Žádné zlaté kohoutky a interiér připomínající zámecký budoár.

126703-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Již více než 100 let se architektura a design ubírají směrem od zdobnosti a přebujelého ornamentu. Tento trend trvá i nadále a kupodivu je neustále schopný dalšího a dalšího vývoje, což jinými slovy znamená, že je vykročeno správným směrem.

V jednoduchosti je „krása“

Co je a co není tzv. krásné se přou filozofové od té doby, co je člověk člověkem a co má čas na to, zabývat se jinými věcmi, než jen obstarávání si potravy. V každém případě platí, že současné trendy se realizují pomocí jednoduchých, většinou přímočarých linií, které upomínají na estetiku minimalizmu poválečného vývoje a nebo na období, kdy se v první třetině 20.století tvořilo ve funkcionalistickém slohu.  Za tu dobu prošel třeba právě interiérový design několika bouřlivými obdobími a nechal se inspirovat např. výtvarnou podobou ranných scifi filmů a nebo se stále a stále navracel k jednoduchosti výrazu „primitivních“ staveb necivilizovaných kultur. V každém případě se vývoj už nikdy nevrátil k bohaté zdobnosti, kterou známe např. ze secesních obydlí a nebo přímo ze secesních koupelen.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

SOUČASNÝM TRENDEM

jsou koupelny bez okázalé zdobnosti, s jednoduchou, ale příjemnou, náladotvornou či chcete -li smyslnou a zároveň klidnou barevností. Známkou kvality nejsou zlaté kohoutky či toaletní prkýnka z mahagonu, ale precizně provedený detail, který prozrazuje míru péče, který byla při návrhu a výrobě takové koupelně věnována.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Red.
Foto: Hansgrohe, homedesignfind, Keramag, Koralle, Dorbracht a archiv autora

5.8.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist