Létající auta přistávající na střeše domu? Dům budoucnosti staví v Miami

V americkém Miami vznikne věžák, který bude mít na střeše přistávací plochu pro létající vozy. Paramount Miami Worldcenter aspiruje na jeden z nejmodernějších a nejlépe vybavených obytných domů světa a k tomu si přičte ještě další prvenství.

profimedia-0368597943-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: Profimedia.cz

Developer Dan Kodsi plánuje dům připravit na městské letectví a brzký nástup létajících automobilů. „Není otázka jestli, ale kdy.“ Kodsi počítá, že nový způsob cestování bude k dispozici během příštích 10–15 let.

Střešní plocha je upravená pro start a přistání vertikálních létajících strojů. Městské letectví má vyřešit nekonečné dopravní zácpy ve velkých městech nejen ve Spojených státech. Využití vzdušného prostoru přispěje nejen ke komfortnějšímu dojíždění do okrajových částí měst, ale také ke zlepšení životního prostředí.

Technologie VTOL již byla testována v Dubaji a spoluzakladatel Google Larry Page v současné době vyvíjí letecké taxi na Novém Zélandu. Kodsi vysvětluje: „Pouze platné zákony a předpisy Spojených států brání, aby se tato technologie plně rozvinula. Proto jsme rádi, že stojíme v přední linii městského letectví tím, že vybudujeme první obytný Skyport v Miami. Všechno by tu mohlo fungovat už zítra ráno.“

Střecha šedesátipatrového domu je obklopena sklem, po dokončení bude sloužit jako vyhlídka a odpočinková plocha pro obyvatele. Až přijde čas, promění se pozorovatelna na lobby pro přistávající a odlétající pasažéry.

V rezidenci se budou nacházet jedno- až čtyřpokojové byty, ceny se pohybují od 690 000 USD za jednolůžkový apartmán po 1,4 milionu dolarů za penthouse. Kromě Skyportu bude v domě také virtuální golfové hřiště, tělocvična s boxerským ringem, plnohodnotné fotbalové hřiště a tenisové kurty. Pochopitelně nebudou chybět ani bazény, bary a restaurace.

20.4.2018 10:30 | autor: Jana Truksová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist