Leona Bilková: Natáčení Prostřeno? Byla jsem hrozně nervózní, ale člověk si na kamery nakonec zvykne

Ráda vaří… Dokonce má sen, že by si možná jednou otevřela vlastní podnik. Její vášeň ji dovedla až do televize, kdy ji sestřenice přihlásila do pořadu Prostřeno. Ačkoliv dlouze přemýšlela, jestli se skutečně zúčastní, nakonec se rozhodla výzvu přijmout. Jak se pětadvacetiletá studentka VŠTE (obor Podniková ekonomika) Leona Bilková s natáčením popasovala?

Jak jste reagovala na to, že vás sestřenice přihlásila do Prostřeno?
Byl to šok. Volala mi to do práce a já ze sebe dokázala dostat jen: „Cože?“ (smích) Mohla jsem to samozřejmě odmítnout, hodně jsem přemýšlela, jak s tím naložit. V termínu natáčení jsem ještě k tomu měla zaplacenou dovolenou v Amsterdamu. Pak mi ale z televize volali, že se bude točit v jiném termínu, do toho mě lidé kolem mě podporovali, ať do toho jdu, že prý to bude sranda… Tak jsem souhlasila.

A byla to sranda?
Byla… A zajímavá zkušenost, byť přiznávám, že bych do toho už znovu nešla, protože to bylo časově náročné.

Jaký byl pocit stát před kamerami?
Zvláštní… Všude kamery, které na vás míří. Dodám, že se natáčelo u rodičů.

Ostatní soutěžící byli v pohodě? Udržujete s některými kontakt?
Byli fajn. Víceméně jsme se sešli i věkově, tedy až na jednoho klučinu, kterému bylo teprve šestnáct let. Na to, jak byl mladý, to zvládnul fakt dobře. Kontakt udržuji jen s jednou soutěžící z Českých Budějovic. Při natáčení jsme dokonce zjistily, že máme stejného kamaráda.

Podle jakého klíče jste volila menu?
Podle toho, co ráda vařím. Zároveň to bylo jídlo, které jsem už měla vyzkoušené na spolubydlících. Před natáčením jsem také dělala zkušební večeři u rodiny, díky čemuž jsem vychytala nějaké chybičky.

Jak dlouho probíhalo natáčení „vašeho“ večera?
Víceméně celý den.

Byla jste z natáčení nervózní?
Hodně moc… Nevěděla jsem, co od toho mohu čekat. Jací tam budou lidé, jak bude natáčení probíhat. Trošku to ze mě opadlo, když jsme se s ostatními viděli. Samozřejmě jsme ale byli všichni vyjukaní, jak kolem nás bylo hodně lidí, kamery… Je to prostě nezvyk, ale každým dnem se to lepší.

Nebylo vám líto, že natáčení skončilo?
To fakt ne, byla jsem ráda, že je to za mnou. Těšila jsem se na konec. (smích)

A jak jste vlastně dopadla?
Nevyhrála jsem, ale měla jsem 28 bodů, což mě docela potěšilo.

Natáčení je jedna věc, pak je tady výsledek, tedy pořad v televizi. Jaké to bylo, vidět sama sebe?
Popravdě… nejdřív jsem to vidět vůbec nechtěla. (smích) Přítel to ale zapnul s tím, že prostě musím. Nakonec jsem ustoupila a dívala se. Nebylo to hrozné, vlastně myslím, že to televize sestřihala pěkně.

Nepřekvapilo vás, jak o vás v pořadu mluvili ostatní soutěžící?
Rozhovory pro nás byly tajemstvím, takže jsem během natáčení skutečně nevěděla, jak o mně ostatní mluví. Když jsem to pak ale viděla, musím říct, že jsme na sebe zlí nebyli. Celkově jsme byli spíše klidnější skupina, nic vyloženě špatného se nekonalo.

Měla jste odezvu od známých?
Ano. Dokonce i od cizích lidí… Psali milé věci, někteří ale i ošklivé, naštěstí první sorta převažovala.

Nechtěla byste se vařením živit? Nebo prací v televizi?
Přemýšlela jsem, že bych po škole jela někam na stáž. Třeba do Španělska nebo Portugalska. Aktuální situace tomu ale příliš nefandí. Také mám novou práci, takže jiné starosti. Ráda bych v budoucnu otevřela malé bistro, ale je možné, že nakonec zůstanu jen u rekreačního vaření. Uvidíme. A práce před televizními kamerami? Ne, jednou stačilo. (smích)

Jak zvládáte zaměstnání při studiu?
Na začátku to bylo těžké… vlastně je to těžké pořád. Budu dělat ve finanční sféře, přičemž musím udělat zkoušky. Sešly se mi tedy zkoušky ve škole i v práci. Baví mě to ale. Musím říct, že mi hodně pomáhají znalosti ze školy. Jak se učím na zkoušky do práce, zjišťuji, že už toho mnoho znám ze studií.

Takže VŠTE byla správná volba?
Určitě ano. Původně jsem chtěla do Prahy, ale pak jsem si to rozmyslela. VŠTE mě lákala, ostatně měla jsem tu mnoho spolužáků ze střední, kteří o škole mluvili dobře. Stejně tak jsem četla pochvalné recenze na netu. Takže jsem se vlastně rozhodla na základě referencí a jsem ráda, že to tak dopadlo. Celkově se mi v Českých Budějovicích líbí (Leona Bilková pochází z Jindřichova Hradce, pozn. redakce).

Budete po dodělání bakaláře pokračovat ve studiích?
Jsem na vážkách, ale už jen kvůli práci by se mi navazující studium hodilo.

Text: Václav Votruba

18.6.2020 1:47 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: prostřenoVŠTE

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist