Ledová krása oceli vládne zahradám i moderním interiérům

Ocel není jen materiál, který se používá výhradně v těžkém průmyslu. Stále častěji se objevuje v daleko subtilnějším prostředí, kterým jsou právě interiéry. Jedná se jak o nábytkové konstrukce, tak i různé praktické doplňky a atraktivní dekorace.

11lisascandi-tropical-outdoor-wall-art-triptych-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: Lisa Sarah - designs in steel

Bytelná jistota

Výrobky z oceli se podobně jako produkty z ostatních kovů vyznačují především velkou odolností proti vnějším vlivům. Ne nadarmo se svaly úspěšných sportovců přirovnávají právě k oceli. Vždyť se jedná o materiál, který má výdrž a jen tak se nezničí. A to je jeho velká výhoda.

Důležité je, aby se konstrukce kuchyňských linek, sporáků, stolů a stolků se vyznačovaly pevností a stabilitou. Právě to jsou vlastnosti, které od bytelného nábytku většinou požadujeme. Proto se také s velkou výhodou ocel uplatňuje při výrobě venkovních kuchyní i nábytku. Samozřejmě pouze i těch typů, u kterých potřebujeme, aby byly odolné proti nepřízni počasí, ale s nimiž nepotřebujeme příliš často manipulovat.

Zahradní křesla a židle, se kterými neustále posouváme, musí být vyrobeny z daleko lehčích materiálů, jako je odlehčený hliník, dřevo, ratan, umělý ratan či plast.

Pro minimalistický styl je jako stvořená

Minimalismus se stále těší při zařizování moderních interiérů velké oblibě, a proto se dá očekávat, že jen tak z našich bytů a domů nevymizí. Prostory zařízené v tomto stylu působí upraveně, přehledně, uspořádání nábytku má řád a tím, že nejsou „přeplácané“, většinu lidí uklidňují.

Jejich odpůrci však často kontrují námitkou, že jsou neútulné. To se dá samozřejmě řešit uspořádáním barevného spektra a použitím textilních materiálů. Rozhodně se však nedá říci, že by k zútulnění kuchyně či pokoje přispěly ocelové doplňky. Co se však oceli nedá upřít, je skutečnost, že její použití ve vhodné povrchové úpravě dodá prostoru atraktivitu a lesk.

Sluší jí sklo i dřevo

Výrobky z tenkostěnné oceli jsou samy o sobě velmi pěkné, ať již je použijete jako dekorace na stěnu, nebo vám poslouží například při stolování. Její krása však dokonale vynikne v kombinaci se sklem nebo dřevem. Skleněná plocha umocňuje ocelové odlesky, zatímco dřevo trochu „ztlumí“ chladný dojem, který použití oceli v interiéru může vyvolat.

Těchto materiálových kombinací vzhledem k jejich vlastnostem proto nejčastěji využívají výrobci jídelních stolů a konferenčních či odkládacích stolků, ale můžete se s nimi setkat i u doplňků, jako jsou například různé pomůcky do kuchyně.

30.8.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist