LED osvětlení a jeho význam pro domácnosti

V případě, že se v nejbližší době chystáte pořizovat nové žárovky a další svítidla do vašeho bytu, je rozumné si ujasnit, jaké typy by pro vás byly nejefektivnější a nejpřijatelnější z ekonomického hlediska. V současnosti se asi nejvíce uplatní LED žárovky, případně pak třeba LED panely a pásky.

titulka-1-1100x618.jpg Zdroj: depositphotos.com

Účinnost a životnost

Zatímco klasické vláknové žárovky musíte kupovat poměrně často, byť jsou vcelku levné, za LED žárovky si sice připlatíte o nějakou tu korunu navíc, ovšem pakliže je správně používáte, vydrží až několikanásobně déle. V konečném důsledku se tak jejich koupě nepochybně vyplatí. Tím, že mají LED svítidla až desetkrát vyšší účinnost, nedochází navíc k tak značné spotřebě elektrické energie, díky čemuž ušetříte při platbách složenek svému dodavateli elektřiny.

Přirozené osvětlení

LED panely a žárovky mají při svícení velmi příjemné zabarvení, které je lidskému oku přirozenější ve srovnání s vláknovými typy. Kromě toho se rozsvěcují během pár milisekund, takže nemusíte mít obavy, že na pořádné světlo budete čekat příliš dlouho.

Ekologický aspekt

Pro LED zářivkové trubice a další modely platí, že se vyrábějí z ekologičtějších surovin. Není zde například vůbec použita rtuť, která je jinak vysoce jedovatá a může narušovat životní prostředí.

Doplňková svítidla

Pakliže použijete například lehké LED pásky nad kuchyňskou linku, případně třeba do obývacího pokoje, získáte velmi zajímavé doplňkové osvětlení, které se navíc snadno instaluje. LED pásky lze dnes pořídit v mnoha barevných variantách. Některé modely se pak hodí nejen do exteriérů, ale dají se využít rovněž ve venkovním prostředí. Můžete tak jimi obohatit vzhled vaší zahrady, skleníku, okolí venkovního bazénu, plotu apod. To už záleží jen na vaší fantazii, potažmo přístupu k elektrické zásuvce.

 

15.6.2022 9:23 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist