Ladící deska – pomůcka bytových designerů

Současná době nabízí obrovské množství inspirace pro zařizování interiérů, a to doslova na každém kroku. Najít dnes inspiraci je snazší než kdykoli v minulosti. Inspiraci najdete na designových blocích, v časopisech, knihách, v prodejnách s nábytkem, všude kolem sebe.

Ladící nebo chcete-li inspirační deska je pro designéry vizualizací přání jejich klienta. Pečlivě zde na jednom místě shromažďují veškeré prvky, které by jejich klient rád měl ve svém bytě. Taková inspirační deska však nemusí pomáhat jen profesionálům při jejich práci na zakázkách, ale stejně tak dobře může posloužit i laikům, kteří se chtějí pustit do zařizování svého nového bytu či domu, případně plánují jeho rekonstrukci.

Pořídíte-li si takovou vlastní ladící desku, nebudete při nákupech zbytečně utrácet za to, co nebudete moci u vás doma posléze využít. Nemusíte proto třeba ani ušetřit, ale vaše nákupy se alespoň rozhodně neuberou nežádoucím směrem a neovlivní negativně váš rozpočet.

Sbírání dobrých nápadů se vždy vyplatí. Budete-li vytvářet svou vlastní barevnou kompozici, přenesete pak mnohem snadněji svou inspiraci ze vzorkovnice přímo na textilie a další vybavení vašeho nově zařizovaného bytu. Myslete také na to, že záleží i na drobných detailech, i ty mohou prostor učinit zcela specifickým a dodat mu kouzlo osobitosti.

Vytvoření ladící desky vám může zabrat docela dost času a může to být i poněkud pracné. V tomto případě zvlášť dobře platí, že trpělivost se vyplácí. Až spatříte výsledek svého snažení realizovaný díky ladící desce a propracovaný do každého detailu, jistě budete potěšeni jeho skvělým výsledkem.

Myslete na to, že nejlepším ukazatelem správnosti bývá instinkt. Pokud tedy nejste zcela přesvědčeni o tom, že postupujete správně a aby vám shromážděný materiál na ladící desce poskytl reálnou představu o vzhledu budoucí místnosti, je zapotřebí vzít několik prvků z desky a přenést je na konkrétní místa či předměty v reálném prostoru. Můžete zkusit například naaranžovat kousky látek na stávající křeslo či pohovku, přišpendlit na stěnu vzorky tapet a něco z věcí překreslit na papír či krabici a umístit je do prostoru. Jen tak zjistíte, jak se budou měnit předměty a vzory za různých světelných podmínek nebo jestli se vám některé vzory či struktury po několika dnech neokoukají natolik, že je už v interiérudále nebudete vůbec chtít. 

Designové bydlení: inspirativní fotogalerie

Tento postup vám při práci v interiéru zcela jasně odpoví na vaše vnitřní otázky, co se k čemu hodí, jestli tyto barvy k sobě ladí atd. Další inspiraci ohledně vybavování interiéru můžete získat prostřednictvím našeho dřívějšího článku nesoucího název „Ovládáte umění aranžovat?“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: homegoods.com, remodelingtherapy.com, designpardeux.com, poshtots.com, brighthub.com, crate.typepad.com, casasugar.com, weheartit.com, mymodernmet.com, nicedecors.com, papertastebuds.com, forkandflower.com, lonny.com, mackenziehoran.com, indulgy.net, acharmedwife.com, appartmenttherapy.com

14.11.2013 12:54

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist