Květy v interiéru? Klidně! V kuchyni, koupelně, na dveřích…

S dnešními technologiemi není problém nechat rozkvést sklo nebo i jiné povrchy. Motivem přitom nemusí být jen květy, ale třeba vaše oblíbená fotografie nebo geometrický motiv. Inspirujte se v naší velké fotogalerii.

Grafiku do každé místnosti

Pojem Grafosklo je docela znám. Sama nezapomenu na svůj úžas, když jsem poprvé viděla velký květinový motiv použitý jako obklad v kuchyni a zjistila, že se nejedná o tapetu, ale o zatavený dokonale hladký povrch, který se skvěle vypadal a stejně dobře se udržoval.

„Do designového skla – Grafoskla si můžete nechat zalaminovat jakýkoliv motiv, dekor či fotografii. Váš interiér tak mohou zdobit například kopretiny, vlčí máky, lilie nebo krásně kvetoucí jabloň či třešeň,“ říká pan Petr Paksi z J.A.P., která se zabývá výrobou dekorativních skleněných prvků v interiéru a dodává: „Grafosklo je tvrzené neboli kalené sklo, které slouží jako ochrana grafiky. Zalaminovaný motiv je tak chráněn proti mechanickému poškození, vodě, vlhkosti, teplu či nečistotám. Proto je možné využít ho mimo jiné i jako zástěnu kuchyňské linky či obklad v koupelně.“

Zajímavé je jeho téměř univerzální použití. Kromě jiného jím lze nahradit obklady v koupelně. Designéři toho rádi využívají k optickému propojení celého bytu a motiv použitý v koupelně na zástěně, zopakují na dveřích, jako obraz v obýváku a ještě v kuchyni na stěně. Celý byt tímto neobvyklým detailem nesmírně získá.

I dvířka umí kvést…

Na povrch nábytkových dvířek a dalších ploch můžete přenést nejrůznější motivy pomocí technologie Overface. „Technologie digitálního potisku umožňuje potisknout nábytkové plochy jakýmkoliv grafickým motivem nebo fotografií,“ vysvětluje pan Martin Dusík Trachea, a.s., která se výrobou dvířek nábytku zabývá. „Pokud máte v oblibě rostlinné motivy, můžete si v naší databázi vybrat z opravdu široké škály. Od realistických vyobrazení konkrétních květin, jako jsou například rudé vlčí máky, až po stylizované rostlinné vzory, které mohou v některých případech připomínat abstraktní geometrické obrazce.“

Koupelna kvetoucí po celý rok…

Dalším způsobem, jak přenést nějaký motiv na nábytek, je připevnění skleněné plochy na přední stranu skříněk. Tato technika se velmi osvědčuje u koupelnového nábytku, neboť činí povrch voděodolným.

Využívá ji i výrobce koupelnového nábytku Dřevojas ve své modelové řadě Image. Sáhnout můžete po některém ze standardních motivů slunečnice, lilie, kámen či bambus. Nebo si můžete vybrat z několika milionů motivů, kterými disponuje obrazová databáze firmy.

Zařizujete obývací pokoj? Poraďte se na forum.living.cz

Text z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: Dřevojas, www.drevojas.cz, J.A.P., www.japcz.cz, Trachea, www.trachea.cz.

10.3.2016 4:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist