Květiny přinesou „věčné jaro“ třeba že za oknem prší

Co přinese do bytu nový jas, světlo a život? Živé květiny! Možná vám přes zimu ty loňské nevydržely nebo vypadají unaveně, nic ale není ztraceno.

125445-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Nic nerozjasní a neoživí domov tolik jako květiny, to je všeobecně známá věc. Nestačí ale posadit květináč na parapet tak, jak jsme jej donesli z obchodu. I barva obalu a celkové umístění může udělat mnohem víc radosti než bychom si původně mysleli.

V květináči nebo řezané? Co takhle obojí?

Záleží na nás, jakým květinám dáme přednost. Zelené listy v květináčích v barvách sedačky, stěn nebo doplňků dokážou každý pokoj zpestřit.

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Řezané květiny, které však dlouho nevydrží, mají výhodu v tom, že do domu vnesou ještě více z okolní přírody, působí čerstvě a přímo se nabízí jejich obměna. Mít každý den na stole jiné květiny není totiž žádný přepych!

I umělé květiny byt oživí

Nemáte trpělivost starat se o živé květiny? Vaše „péče“ jim nesvědčí? Nevadí, i s umělými květinami se dá vykouzlit příjemná atmosféra. Stačí si vybrat pár správných kousků a vkusně je naaranžovat.

Pryč jsou časy, kdy byly umělé květiny symbolikou kýče. Dnes, máme-li šťastnou ruku a trošku vkusu, najdeme pravé skvosty i mezi umělými náhražkami. Stačí zavítat do obchodu s bytovými doplňky nebo například do Ikei.

Květinová výzdoba: inspirativní fotogalerie

Inspirujte se

Není špatné se přímo v obchodě inspirovat. Přece jen se každý nerodí aranžérem a smíchat barvy, které se k sobě nehodí, nadělá více škody než užitku. Nespornou výhodou umělých květin je hlavně to, že je můžeme natáčet a ohýbat podle libosti, za což by se nám květiny živé příliš neodměnily.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie oken.

Umělé a živé spolu?

A někdy vůbec není od věci nakombinovat do jedné vázy umělé květiny s živými řezanými! Fantazii se meze nekladou, a pokud k sobě květiny barevně a typově sedí, není se čeho bát!

Martina Tlachová
Foto: aranžérství Ladislav Tkáč, Holandská květinářská kancelář

16.6.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist