Květiny, jako funkční dekorace v interiéru

Dnešní květinová výzdoba interiérů je už daleko za hranicí běžných umělohmotných a keramických květináčů s trvalkami, anebo skleněných koulí naplněných vodou, z nichž se vine nějaká na popínavka. V moderním interiéru frčí eco-friendly výzdoba. Pojďte se podívat, co to vlastně je.

Jedná se o typické interiérové rostliny, zasazené do konceptu víceúčelovosti tak, že zpravidla plní současně funkci jako stolek, osvětlení anebo například jako sedací nábytek. Samozřejmě, nemůžeme opomenout nekonečnou řadu moderních a zajímavých květináčů, které si ve svém designovém zpracování v ničem nezadají s nejmodernějšími kousky z dílen světových designérů nábytku.

Květinová výzdoba: inspirativní fotogalerie

Setkat se můžeme s květináči, které doslova a do písmene popírají gravitaci, kdy je rostlinka zavěšena za květináč, svou zelenou částí směrem k zemi. Kouzelně vypadají také rozličně kreativně tvarované balustrády, tvořené různorodými druhy květináčů, v nichž jsou zasazené odlišné druhy rostlin a sukulentů.

Velmi nenáročným a přesto esteticky velkorysým prvkem jsou tolik oblíbené miniatury rostlin, které mají v rámci svého květníku upravenou míru růstu, a tak zůstávají drobné na stálo.

Působivou ozdobou okenních parapetů, ale i samotných interiérů jsou, již zmíněné sukulentní rostliny, které si svůj domov mohou najít i v tak rozmanitých druzích květináčů, že je takřka nemožné vyčerpat množství jejich podob, tvarů a velikostí.

Nahlédněte do naší rozsáhlé fotogalerie, kde můžete načerpat inspiraci, kterou uplatníte třeba právě u vás doma, až se budete chystat na oživení vašeho interiéru nějakou novou a svěží květinovou dekorací.

 

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

6.3.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist