Květiny do každé místnosti vašeho bytu

Rádi se obklopujeme krásou a květiny k té kráse rozhodně patří. Zkrášlujeme si jimi své domovy, staráme se o ně s nadějí, že nám naši péči oplatí dlouhým kvetením a krásou svých barev a tvarů. Ať se jedná o rostliny řezané ve vázách anebo o rostliny rostoucí v květináčích a jiných nádobách, vždy jsou součástí našeho životního prostředí a je tedy pochopitelné, že si volíme takové druhy, které máme v oblibě.

120824-1100x618.jpg Celá galerie 50 Zdroj: archiv redakce

Pokud jste se dosud snažili přinést do svého obydlí nějakou drobnost či dekoraci a stále to není ono, možná vám v interiéru chybí právě květiny. Zkuste přestat myslet na nábytekdekorace a zamyslet se, jaká rostlina nebo aranžmá z květin by se hodilo právě k vám domů. Čím výjimečnější rostlinu nebo aranžmá zvolíme, tím více obdivu taková živá dekorace sklidí.

Renovovaný americký botanik Luther Burbank na začátku 20. století zjistil totéž, co potvrzují nejnovější zdravotní studie, a to, že květiny mohou být velkým přínosem pro lidské zdraví a zvláště pro zdraví starších osob. Burbank říkával, že květiny činí lidi lepšími a šťastnějšími a jsou pro lidi mnohem užitečnější než jídlo a léky. Rostliny zkrátka povznášejí lidskou duši a činí naši psychiku odolnější. Dnes můžeme s jistotou říci, že květiny nejen oživují místnost, ale dodávají prostoru spoustu pozitivních účinků a pozvedávají naši emocionální pohodu.

Květiny mají obrovskou výhodu v tom, že se každým dnem mění, z poupat přetvářejí své tvary do rozvinutých květů a okrasné jsou i ty nekvetoucí rostliny. Květiny v interiéru nám pomohou realizovat změnu vždy, když to bude prostor vyžadovat. Nejsou finančně náročnou investicí a stejně jako dokážou pozvednout náladu nám lidem, dokážou pozvednout i celkovou atmosféru interiéru.

Mějte na paměti, že velké vázy jsou skvělé pro velké otevřené prostory, svým objemem ovlivňují interiérový styl a toho je třeba se držet. Menší aranžmá a drobnější hrnkové květiny se hodí naopak spíše na konferenční a jídelní stolky a stoly, aby na sebe spolustolovníci dobře viděli a mohli konverzovat bez toho, aby jim v tom květiny bránily. Pokud jste například milovníci orchidejí, nic vám nebrání, udělat si z vaší sbírky výstavu orchidejí na okenním parapetu. Speciální výklenek s instalovaným osvětlením zase zdůrazní krásu květinového aranžmá a učiní z něj nepřehlédnutelný interiérový solitér.

Možností, jak přinést květiny do svého interiéru a s nimi ozdravného ducha je opravdu mnoho, záleží jen na vás, jak se tohoto příjemného úkolu zhostíte.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

1.4.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist