Kvalitní podlaha z vinylu pro váš obývák i kuchyni

Stará podlaha dosloužila, je popraskaná, ošklivá, možná i vydrolená. Nadešel čas na její výměnu a vy nevíte, po jaké se poohlédnout? Měla by být univerzální, aby se hodila do kuchyně i obýváku, odolná a dlouho pěkná? Zkuste podlahu z vinylu!

Vybrat kvalitní podlahu, která vydrží všechnu zátěž, kterou jí připravíme bez toho, aby se poničila a brzy se zase měnila za novou, není legrace. Když už podlahu vybíráte, nesahejte po první možné variantě, vše si dobře rozmyslete. Podlaha je investicí na několik dalších let.

Prostudujte si výhody a nevýhody jednotlivých materiálu, zvažte, jaké zátěži ji vystavíte a co od ní očekáváte. Jednou z nejoblíbenějších podlah současnosti a zároveň nejmodernějším řešením je vinylová podlaha. Co to je?

Vinylová podlaha, jinak také PVC

Základem je polyvinylchlorid, proto vás jistě hned napadne pojem lino. Jste blízko, i když nemáte tak úplně pravdu. Dříve se k výrobě PVC podlah používaly ftaláty, které škodily našemu zdraví i životnímu prostředí. Dnes už se nepoužívají, vinylové podlahy s označením A+ se vyznačují velmi nízkými emisemi těkavých organických sloučenin, a navíc se jedná o 100% recyklovatelné materiály.

Jaké druhy vinylové podlahy jsou k mání?

Podlahu z vinylu dělíme do dvou základních skupin.

 • Měkčené PVC, které se dodává v rolích a lepí se na správně připravený podklad pomocí speciálního podlahářského lepidla. Má vysokou třídu zátěže, je odolné vůči oděru, k dispozici je široký výběr motivů. Měkčené PVC dále dělíme na zátěžové a bytové, vybírat můžete mezi variantou s filcem nebo pěnovou vrstvou.
 • Tvrzené PVC je oproti měkčenému tvrdé a neohebné. Snese vyšší zátěž, snadno se udržuje a je odolnější vůči poškrábání. Hodí se do kuchyně i obýváku a dodává se ve formě dílců.

Proč si vybrat zrovna vinylovou podlahu?

Jaké jsou její přednosti kromě toho, že je k dispozici v mnoha barevných designech a motivech?

 • Příznivá cena
 • Odolnost proti mechanickému zatížení i vodě
 • Snadná údržba
 • Relativně jednoduchá pokládka
 • Příjemný pocit při došlapu
 • Hodí se do všech místností v bytě, i těch s podlahovým vytápěním

Má podlaha z vinylu i nějaká negativa?

 • Na podlaze z vinylu nešetřete, volte kvalitu. V opačném případě na ní mohou vzniknout třeba dolíčky od nábytku.
 • Má nižší izolační vlastnosti a reaguje na teplotní změny.
 • Dílec se může proseknout.

Čtěte také: Kdy je lepší lepená vinylová podlaha a kdy ta plovoucí?

Vinylová podlaha je moderní, praktická a velmi odolná. Klidně s ní můžete obložit schody, položit ji v kuchyni i koupelně, nechat po ní běhat čtyřnohé kamarády. A je úplně jedno, zda sáhnete po měkčeném PVC v rolích, nebo po tvrzených dílcích. Ani v jednom případě neuděláte chybu.

20.12.2019 12:29 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist