Kvalitní koupelnový nábytek nechává vlkost v klidu

Vlhkost, voda a střídání teplot, to jsou nepříznivé vlivy, které mohou nekvalitní koupelnové skříňky rychle znehodnotit. U tohoto typu nábytku tedy platí více než jinde, že kvalita by měla být tím prvním, co nás bude při jeho výběru zajímat. Samozřejmě, že i design hraje svou roli… pokud si ovšem vyberete dobrého výrobce, můžete mít jak kvalitu, tak dokonalý vzhled.

119259-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: archiv redakce

JAK TO VYPADÁ, KDYŽ KOUPELNOVÝ NÁBYTEK O KVALITĚ JEN SLYŠEL?

SEDMERO KOUPELNOVÉHO NÁBYTKU

1. Do koupelny volte pouze takový nábytek, který je do tohoto prostoru striktně určen a nikoli nábytek určený např. do obývacího pokoje.
2. Pečlivě vybírejte povrchovou úpravu! Nejvíce odolným materiálem proti vlhkosti je MDF foliovaná deska (jemná, středně zhuštěná dřevovláknitá deska), nebo MDF deska lakovaná polyuretanovými laky dle barevné rozmanitosti RAL.
3. Nábytek do koupelny snese standardní vlhkost i změnu teplot, neuškodí mu ani, pokud tu a tam se setká přímo s vodou. Nábytek je ale vždy třeba osušit.
4. Nakupujte u ověřených prodejců, kteří mají za sebou tradici a zkušenosti s výrobou nábytku do koupelny.
5. Pokud to není nutné, koupelnové skříňky neumisťujte do blízkosti vany nebo sprchového koutu. I ten nejodolnější materiál při neustálém bezprostředním styku s vodou nemusí vydržet.
6. Aby skříňky nebyly ohroženy případnou vlhkostí ze země, postavte je na nožky nebo ukotvěte do zdi.
7. Koupelna musí mít vždy dobrý odvětrávací i vytápěcí systém, který nábytek i další vybavení koupelny pomáhá ochraňovat…

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen


NAŠE CHYTRÉ TIPY, KTERÉ JSOU I PLNÉ INSPIRACE

Masiv nahradí dřevodekor
Máte rádi design dřeva? Masivní dřevo, bez speciální úpravy, ale může v koupelně trpět. Zvolte proto raději odolné foliované dřevodekory. „Nejen do prostoru koupelny, ale všude tam, kde nejsou stabilní – např. klimatické podmínky, je vhodné volit nábytek ze speciálního materiálu – MDF desek, který je kvalitní, dobře odolává vodě, vlhkosti, změně teplot. Nabídky povrchových foliovaných úprav jsou v současné době velmi bohaté – značné zastoupení v nich mají právě nejrůznější dřevodekory, např. švestka, wenge, calvados, bříza, dub, ořech nebo olše, které jsou k nepoznání od přírodního masivu – ovšem s jasně lepšími vlastnostmi.

Kvalita výsuvů
Nejen na první pohled viditelné plochy, ale také skryté detaily – např. výsuvy, je třeba volit s ohledem na jejich kvalitu. I vlhkost totiž může zabránit bezproblémovému otevírání zásuvek ve vaší koupelnové skříňce.

Velká inspirativní galerie stylového nábytku

Malá koupelna si žádá nábytek na míru!
Máte koupelnu atypických rozměrů, třeba se zkosenou stěnou – typickou pro půdní byty? Než abyste umístili koupelnový nábytek do bezprostřední blízkosti vany či sprchy, raději si nechte vyrobit skříňku přesně na míru! Kvalitní výrobce se pozná také podle toho, že dokáže nabídnout výrobu nábytku přesně na rozměry dodané zákazníkem. Problémem pro něj nebude ani vyrobit skříňku do koupelny s nejrůznějším atypickým zakřivením.

Kvalitní materiály
Při koupi koupelnového nábytku je třeba hlídat kvalitu použitých materiálů, výrobní postupy a dodržování souvisejících norem. Může si toto běžný zájemce sám ohlídat? Pokud při listování brožurkou koupelnového nábytku narazíte na zmínku o certifikátu ISO, jste u dobrého výrobce. ISO – mezinárodní organizace zabývající se tvorbou norem, zaručuje, že uvedená společnost uplatňuje a dodržuje příslušné normy a její výroba splňuje ty nejpřísnější kritéria.

Text: Redakce
Foto: myjoys.cz, drevojas.cz, oldfieldbathroomsandkitchens.co.uk

4.2.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist