Kusový koberec jako šperk v interiéru

Kusový koberec je stále oblíbenějším kouskem v našich domovech. Není divu, dokáže vytvořit nezaměnitelnou atmosféru, doladit design a příjemně hřát. Proč byste si ho ještě měli pořídit?

kusovy-koberec-6-1100x618.png Celá galerie 22 Zdroj: shutterstock.com

Už dávno neplatí, že základem každého obývacího pokoje je celoplošný koberec. Jeho nevýhody byly zřejmé. Držel se v něm prach, nedalo se s ním manipulovat a vzhled místnosti byl kvůli němu několik let v základu neměnný. Vždyť výměna velkého, neskladného koberce nebyla jednoduchá záležitost. A ani levná. Dá se tedy říci, že kusové koberce jsou pro všechny velkou úlevou. Máme pro vás pár tipů, jak s nimi nakládat, aby se staly zajímavým designovým prvkem a příjemným ozvláštněním každé místnosti.

Umělecké dílo nemusí být jen na stěně

Kdosi řekl, že koberec může mít pro daný prostor podobný význam jako obraz pověšený na stěně. Položení jediného kusu látky má totiž schopnost plně proměnit prostor. Koberce mohou přispět k zútulnění místnosti, mohou se stát kontrastním prvkem, nebo naopak „doladí“ konečnou podobu interiéru a ovlivní celkový dojem. Každý malíř, který se pokusil zachytit na plátně nějaký interiér, určitě ví, jak důležitou roli může hrát právě koberec.

Důležitý je dotyk

Koberec si však na rozdíl od obrazu jen tak nevystavíte. Na sebekrásnější koberec, který si dáte na podlahu, budete totiž šlapat. Na jednu stranu z toho vyplývá, že musí být odolný, ale na druhou stranu ho budete vnímat také jinak, než jenom vizuálně. Vy se ho totiž prostřednictvím svých bosých chodidel budete dnes a denně dotýkat, budete vnímat jeho měkkost, strukturu, hřejivost…

To všechno jsou důležité důvody pro to, abyste si vybrali koberec, který nebude jenom krásný a který bude dokonale ladit se zařízením ve vašem bytě, ale také koberec, na který vám bude příjemné šlápnout a projít se po něm.

Barevnost nahradí textura

Chcete si vybrat koberec, který je vizuálně zajímavý, ale „nepřebije“ zbylé zařízení v místnosti? Nebo vám je blízký minimalistický styl? Nechcete mít byt přeplácaný barvami? Vybírání nového koberce se pro vás může stát zajímavou výzvou.

Jak to tedy udělat, aby si přišly na své jak zrakové, tak dotykové vjemy? Řešením je vícevrstvý koberec, který přinese do prostoru nejen zajímavý design, ale také vám připraví příjemný zážitek ze samotné chůze. Díky různé délce vlasů působí koberec „vyřezávaným“ dojmem, takže získáte dokonalý kompromis mezi přílišnou nápadností a přehnanou elegancí.

Nebojte se geometrie

Geometrické vzory poskytují perfektní příležitost, jak si pohrát se samotným prostorem. Když zároveň přidáte trochu barevnosti, budete mít praktickou dekoraci na podlahu nejen v obýváku, ale i v dětském pokoji, předsíni nebo ložnici. Získáte tak efektní doplněk, který místnost zateplí, a vy se tam budete cítit uvolněně a pohodlně.

Čtěte také:

Odpovědnost k životnímu prostředí

Patříte mezi ty, kteří chtějí přesně vědět, odkud vybavení jejich domácnosti pochází? Záleží vám na tom, aby každý, kdo se podílel na vzniku koberce, získal spravedlivou odměnu, a zároveň vám leží na srdci kvalita životního prostředí? Vyberte si firmu, která dodává ručně tkané koberce a přitom mezi její priority patří ekologické a sociální aspekty.

Ať už se rozhodnete po jakýkoliv, jedno je jisté, kusový koberec bude příjemným kouskem, který si každý z rodiny zamiluje. Tak co říkáte? Jdete do toho? Prima inspiraci najdete také v naší fotogalerii.

Text: Ivana Kukalová, foto: shutterstock.com

21.6.2022 7:00 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist