Kusové koberce dodají vašemu bytu styl

Kusové koberce vyplní každý interiér bytu nebo domu a dodají mu potřebnou stylovost. Ať už jsou ručně vázané v orientálním stylu nebo vyráběné strojově, vlněné, hedvábné či syntetické, musíme při jejich koupi vzít v úvahu faktory, které výrazně ovlivní životnost koberce a tím pádem i naši spokojenost s jeho užíváním. Na trhu najdete nejrůznější barvy, velikosti a tvary kusových koberců. Měli byste doma raději koberce s geometrickými tvary nebo jen čistě černý koberec? A co takhle kusové koberce s květinovým nebo zvířecím motivem? Stačí si vybrat.

Předně musíme vzít v úvahu délku vlákna, protože velmi krátké vlákno se hodí spíše tehdy, pokud očekáváme, že koberec snese velkou zátěž. Větší délka vlákna je určitě komfortnější, způsobuje ale zároveň větší prašnost a tím pádem musíme i častěji uklízet. Odborníci doporučují také koberce s nižší hustotou vlákna, protože příliš hustá vlákna zamezují vzdušnosti koberce, v kterém se pak drží vlhkost způsobující plísně a v neposlední řadě se tím vytváří i ideální prostředí pro armády roztočů.

Mezi nejoblíbenější materiály z nichž jsou kusové koberce vyrobeny se řadí zejména polypropylen, ale také PP-Heatset, PP-Frisé, PAN-akrylVlna-decorwool. Pokud se rozhodneme investovat do kusového koberce více než pár stokorun, můžeme počítat se značkovým materiálem, který je odolný vůči zašpinění, má antistatické vlastnostia co je rovněž důležité, drží si barevnou stálost.

Koberce: inspirativní fotogalerie

A co si pořídit kulatý kusový koberec? V interiéru našeho bytu či domu je možné jej využít víceméně kdekoliv, jde ale spíše o doplněk s estetickou funkcí a ne o plnohodnotnou podlahovou krytinu jako v případě klasického celoplošného koberce. Kulaté kusové koberce s nižší pořizovací cenou mohou být efektivně využity i v předsíni jako rohože, v případě opotřebení můžeme snadno zakoupit nový.

Do moderního interiéru se hodí koberce zvané shaggy, které mají velmi zajímavě řešený design a jsou velmi příjemné na omak. Menší verzi kusového koberce shaggy zakoupíme už za cenu kolem jednoho tisíce korun, větší verze jsou k dispozici zhruba za trojnásobek této ceny. Výhodou je i to, že shaggy oproti kusovým kobercům z pravé vlny snesou i strojové čištění.

Text: Marek Kos
Foto: imagine-living.com, envirocitizen.org, kaleidoscope.co.uk, imagine-living.com, rugsdirect2u.co.uk, freemans.com, pst-new.object-source.com, leaderrugs.co.uk, therughouse.co.uk, rugsdirect2u.co.uk, ilovemycockapoo.com, swiftsorchids.com, touchofclass.com, colinandjustin.tv, expressrugs.co.uk, therugboutique.com, discountedrug.com.au, a-touch-of-luxe.blogspot.com, fopple.com, decoratelikeadesigner.com, buy.com

17.10.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist