Kupujete dveře? Výrazně ovlivní vaše bydlení!

Při zařizování obytného interiéru je pozornost v drtivě většině věnována tomu, co považujeme za vybavení bytu a tedy sedacím soupravám, kuchyni, spotřební elektronice atp. Již méně se věnujeme stěnám a ještě méně podlahám. A v podstatě zcela ignorujeme roli dveří, přičemž si neuvědomujeme, že právě dveře jsou velmi důležitou součástí interiéru a to třeba už jen proto, že v každé místnosti zabírají přibližně 2 metry čtvereční plochy. A to je hodně, je to mnohem víc, než např. obraz na stěně.

127218-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Ať už se budeme na interiérové dveře dívat jakkoliv a jakéhokoliv úhlu, tak vždy budeme muset přiznat jednu základní skutečnost zmiňovanou již v úvodu. Každá, jakákoliv místnost vždy dveře obsahuje, tedy s výjimkou těch místností, kde roli dveří převzaly závěsy a nebo kde byly dveře ve snaze ušetřit místo vysazeny. Z toho důvodu je se dveřmi vhodné počítat nejen jako s nástroje,, který dovoluje zpřístupnit a nebo uzavřít např. obývací pokoj, ale hlavně jako s něčím, co na stěně vlastně vytváří velkou plochu (nejčastěji 2 x 09 m) a zabírá tím pádem více místa, než které běžně vyčleňujeme např. pro závěsný obraz, fotografii či jinou nástěnnou dekoraci.

Interiérové dveře – inspirativní fotogalerie

Dveře jako obraz? Dveře jako známka kvality bydlení? Určitě ano!

TIP: prohlédněte si fotografie dveří pod článkem a všimněte si, nakolik dokáží právě dveře sehrát důležitou roli při vytváření atmosféry interiéru.

Dveře mohou být zasklené, mohou nést vitráž a nebo jsou plné, celodřevěné. Mohou propouštět světlo ze sousední místnosti a nebo dokáží udělat tmu a ticho tím, že žádnou průhlednou výplň nemají. Dveře mohou být zdobné, mohou na nich být ornamenty  a nebo dokáží být velmi strohé a nebo nenápadně elegantní. A třeba právě takové vlastnosti mohou dveře přinést třeba právě do vašeho obývacího pokoje, pracovny či ložnice, zkrátka do vašeho bydlení. S použitím již jednou vysloveného příměru je to tedy jako s tím obrazem, který si můžete, ale také nemusíte na zeď pověsit. O dveřích se tohle dá říct také, jenomže na rozdíl od obrazu dveře ve stěně být musí a stojí tedy za to jim věnovat trochu pozornosti.

TIP: velmi hezkého efektu se dosahuje pomocí barevné skleněné, polotransparentní výplně dveří. Výplní přichází světlo ze druhé místnosti a dveřetak slouží jako nenápadný světelný zdroj, který ovlivní atmosféru v místnosti.

Vchodové dveře – inspirativní fotogalerie

Další inspiraci pro bydlení a volbu dveří najdete ve článku Řešíte nový byt? Nové bydlení? Myslete na dveře!

Red.
Foto: skvelaokna.cz. Dapadors, Podlahy Eton, Slavona, Montkov, Glascomp, DANA

8.12.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist