Kuchyňské vychytávky, které vám usnadní práci

Ve chvílích a dnech, jako jsou právě tyto, využíváme kuchyně na maximum a přitom si najednou uvědomujeme, že některé poctivé a věrné pomůcky dosluhují. Tak se teď podívejte na malé novinky, které v kuchyni dokážou velké věci. Možná by je do těch příštích Vánoc mohl Ježíšek zařídit… nebo to stihne ještě teď?

b1_schock_prepstation_2-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: Shock

Víceúčelová plocha v kuchyni

Vypadá to, že podle lidí starajících se o obytný prostor ve světě kolem nás je čím dál tím méně místa. Faktem zůstává, že u nás to není o mnoho lepší. Větší města se každou chvíli zdají být přecpaná a ucpaná k prasknutí a ta menší zase zahlcuje doprava z měst velkých stejně, jako zahlcují venkov obyvatelé prchající o víkendech s velkých měst. Pěkný propletenec!

V této době je prostě místo v kuchyni zlatem k nezaplacení. Kam se podíváte, tam máte plechy na cukroví, případně plechy s cukrovím, zbytek místa zabírá vál, na němž čeká těsto na zpracování, a kde dělat další práce??

Úvaha o tom, že volného prostoru ubývá, vede naštěstí i tvůrce kuchyňského vybavení zaměřit se na ergonomická a na místo nenáročná řešení. Je tu například inovovaný dřez v deseti barvách, který má sympatický rozměr 780 x 510 mm, pěknou hebkou povrchovou úpravu, ale to tyhle dřezy mívají. Co je tedy na něm tak zvláštního? Je vhodný pro leváky i praváky a může se montovat i před okna, protože baterii je možné umístit z boku.

Zajímavé a pro nás důležité jsou praktické doplňky – mřížka, na které dobře odkapává omyté nádobí, ale také se na ní dobře a bezpečně postaví rozpálená pánev. Je tu i prkénko, které nejen že zakryje dřez a vytvoří rovnou pracovní plochu, ale má ještě praktická držadla, za která ho uchopíte jako podnos a můžete na něm odnést jídlo ke stolu.

Vánoční dělání

A co to místo na cukroví? Jiný dřez stejné značky, ale jmenuje se Prepstation, asistuje dokonale. Nejprve využijete dvoudřez, můžete nejen oplachovat, ale také odkládat drobný odpad, třeba slupky od ovoce, které budete potřebovat… Nahoře nad plochami dřezů se pak vytvoří pracovní místo deskou ze dřeva či plastu, které se dá vyžít na misky, odvažování či válení a tvarování, to druhé drží plech ve stejné úrovni hned vedle. Horký plech, vytažený z trouby tu můžete nechat vychladnout a na místě třeba i dozdobit.

A když už jsme u té trouby, podzimní zajímavostí byla další senzoricky vybavená trouba AMK, která myslí především na pečení. Sleduje vlhkost a vše, co ten který výrobek potřebuje, aby byl chutný a od prvního pohledu lákavý. Je to prostě taková chytrá kombi trouba obsahující vše, co je pro dobré pečení důležité… A kdo nemá rád návody, prostě ťukne na obrázek.

Kdo naopak má rád veselou a milou kuchyň, spočine možná se zalíbením okem na robotnickém pomocníkovi v něžné růžové… Proč ne, když nic jiného, růžová zlepšuje náladu a tu při tvoření vánočních lahůdek potřebujeme, zvlášť když si koupíme sice české máslo, ale je odfláknuté, a ne s láskou vyrobené, a z úhledných malinkých vanilkových rohlíčků se vám při pečení stanou velké rozpláclé „žáby“, na nichž se škvíří syrovátka. Inu, technika všechno nezachrání. Ale hodně pomůže…

Foto: archiv autorky, AMK, Shock

10.12.2020 10:19 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist