Kuchyňské trendy

Kuchyň je svým způsobem hospodářkou místností, která výrazně přispívá k zajištění chodu domácnosti. Bez možnosti připravit si kvalitní pokrmy či nápoje, by se byt dal jen ztěžka pokládat za pohodlně obyvatelný. A právě bezproblémové, kvalitní a ergonomicky maximálně vyladěné pracovní prostředí kuchyně, navíc pak podpořené moderním technologickým vybavením, je trend, který je charakteristický pro současnou dobu. A design? Ten jde v kuchyni logicky ruku v ruce s její uživatelským komfortem.

125785-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Vzhled a uspořádání kuchyně ovlivňují také stravovací návyky. Jinak by vypadala kuchyň navržená pro makrobiotika, jinak pro milovníka opulentní gastronomie. Jinou potřebu bude mít čínský kuchař a jiné zařízení upřednostní kuchař z jižní Itálie.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Soudobým trendem číslo jedna je pak „zdraví“ a tomu odpovídající životní styl i strava. I kuchyňské prostředí je pak velmi úsporné, až racionální a rozhodně nikterak „tučné“. Dominantní je minimalistický sloh, jehož tvarosloví, absence zdobnost a důraz na kvalitu je přirozeným obrazem „BIO“ stylu.

HESLA JSOU: subtilnost a elegance, jednoduchost a pohodlí,  příjemnost a zdraví

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

TRENDEM NENÍ: zdobnost, opulentnost ani tučnost

Odpovídá tomu technologické vybavení, které se stává v současné době standardem. Jedná se v prvé řadě o pečící trouby s kombinovaným ohřevem, stejně jako např. zcela tuku prosté parní vaření.

Vysoká gastronomická kultura a kultura stolování

Řešení kuchyňského vybavení je také odrazem gastronomické kultury a vzhledem k tomu, že v kuchyni se velmi často nejen vaří, ale také jí, tak se dá kuchyň považovat také za obraz kultury stolování a přijímání nápojů i pokrmů. Jídelní kouty v kuchyních bývají provedeny ve stejném a nebo nějak kontrastním stylu  ve srovnání s kuchyňským nábytkem. I tady se projevuje tendence k subtilnosti, jednoduchosti a ke kladení důrazu na úspornost a střídmost.

Red.
Foto Varena Poliform

16.9.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist