Kuchyňské trendy a „správná kuchyň“ ?

Jaká je dnešní „kuchyňská móda“? A můžeme vůbec něco takového ještě najít a nebo je naopak už všechno dovoleno a neexistuje žádné „dobře“ a nebo „špatně“? A jak je to při výběru té „správné“ kuchyně? Ať už je to jakkoliv, je možné alespoň statisticky vyhodnotit a zjistit, co si lidé kupují nejvíce a o čem se tedy domnívají, že je to nejlepší. Jak si myslíte, že takový statistický průzkum může dopadnout?

127014-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Co je dobré a co špatné, je možné určovat různými způsoby, ale tyhle soudy mají pochopitelně svoje hranice. Dobrá či správná kuchyň je taková, která funguje a ve které se tedy dá dobře, tj. pohodlně a bez problémů vařit. Správná kuchyň je také kuchyň bezpečná a i bezpečnost má svoje pravidla a parametry. Ale tím také veškeré objektivní možnosti hodnocení kuchyně vlastně končí. Dál už není možné říct, že správná kuchyň je velká, malá, rustikální, moderní a s ostrůvkem a nebo s jinak předsunutým varným centrem atp. Dál už musí rozhodovat sám klient a právě v tu chvíli nastupuje na scénu ona „kuchyňská móda“ či „kuchyňské trendy„. A jaké jsou?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Kuchyňské trendy

Podle prodeje největších kuchyňských studií stále ještě mírně dominují klasické, rustikální a nebo prostě tzv. tradiční či „normální“ a nikoliv tedy „moderní“ kuchyně. Klasika má přednost před moderním tvaroslovím pravděpodobně proto, že kuchyň je svým způsobem jádrem a „rodinným krbem“ či obrazem „tepla“ domova a je pak logické, že ono teplo je do značné míry spojené se vzpomínkami na vlastní dětství, čímž se logicky přenáší tehdejší vzhled kuchyně do dnešní doby.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Rozhodně pak platí, že klasickým, populárním a tedy i módním řešením je v současné době kuchyň fungují současně jako jídelna. I bohaté rodiny s velkými byty a domy, ve kterých není problém zřídit místnost pro samostatnou jídelnu, volí řešení umístění jídelního stolu rovnou v kuchyni a to v kuchyni v podstatě romantické, klasické a nebo přímo rustikální. Kuchyňské trendy tedy vypadají právě takto a mají podobu klasické kuchyně, ve které se vaří a ve které se pak také kolem stolu schází celá rodina. A pochopitelně, že po ergonomické stránce by to také měla být „správná kuchyň„.

Další kuchyňské inspirace ve článkuTIP pro vaší kuchyň – atraktivní obklady

 
Red.
Foto Schueller, Hanák kuchyně

 

16.10.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist