Kuchyňské linky – jak je vybírat?

Vaše kuchyň by měla být prostornou a účelně uspořádanou místností, ve které se cítíte dobře vy i vaše rodina. Jednu z hlavních rolí sehrává výběr vhodné kuchyňské linky. Měla by mít správné rozměry a dobře zapadat do celkové dispozice vaší kuchyně. Rovněž by měla mít dostatek místa pro přípravu pokrmů a správnou polohu dřezu. Pokusíme se vám nabídnout několik tipů, kterými se můžete nechat inspirovat.

119098-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: archiv redakce

Při plánování polohy kuchyňské linky je vhodné dbát na to, aby ve vaší kuchyni vznikl pomyslný trojúhelník mezi sporákem, ledničkou a dřezem. Ideální situace nastává tehdy, když prostor mezi nimi není příliš stísněný a když obvod tohoto trojúhelníku dosahuje alespoň 3,5 metru. Velkou výhodou je, pokud si můžete pořídit kuchyňskou linku v podobě písmene „L“, protože vám to zajistí pohodlnější přístup ke spotřebičům a věcem, které potřebujete mít po ruce.

Rozměry a materiály kuchyňské linky
Vhodná délka kuchyňské linky se udává kolem 4 metrů. Nemělo by se zapomínat ani na správnou výšku pracovní desky, která by se měla pohybovat okolo 90 centimetrů, přičemž dřez na mytí nádobímůže být ještě o několik centimetrů výše. Doporučuje se dávat přednost hlubokým nerezovým dvojdřezům, které oceníte i tehdy, pokud jste majiteli myčky na nádobí.  Vedle dřezu by měl být k dispozici také dostatečný prostor pro odkládání nádobí.

Kuchyňské linky: inspirativní fotogalerie

Milovníci luxusního vybavení mohou zvolit kuchyňské linky z dražšího masivu, docela dobře se však může osvědčit také levnější laminát. Velmi důležitá je volba materiálu pracovní desky, která by měla působit elegantním dojmem a zároveň by měla být odolná proti poškození. Oblibě se těší kamenné pracovní desky, vyrobené z žuly nebo mramoru, drobnou nevýhodou ale může být jejich zvýšená nasákavost. Alternativou může být také použití přírodního dřeva nebo nerezu. Oblíbené jsou však stále také laminátové desky, mezi jejichž přednosti patří nízká cena a snadná údržba.

Pokud jste ve finanční tísni, nechte se inspirovat naším článkem Nejlevnější kuchyně na českém trhu

Libor Zukal
Foto:alibaba.com, norfolkoak.com, kitchenspreston.co.uk, graniteworktopsltd.co.uk, wtlaminates.co.uk, swiftsorchids.com, kitchendesignersideas.com, laurieannas.blogspot.com

22.10.2012 1:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist