Kuchyňské inspirace: než půjdete nakupovat

Na první pohled je výběr kuchyně vlastně jednoduchou záležitostí. Vařič, dřez, pečící trouba, lednice, nádobí a příbory. Nic víc není potřeba, ale aby to spolu dohromady vytvářelo příjemné a fungující místo určené k přípravě pokrmů, tak je potřeba vše poskládat podle předem daných pravidel. Ale i ty se dají porušovat. Záleží na tom, co vlastně chcete. Máme pro vás inspiraci a pár tipů a upozornění.

Kuchyňské vybavení by mělo být v prvé řadě praktické a teprve až pak přichází na řadu uspokojování estetického cítění. Tento stokrát zdůrazňovaný fakt vychází ze skutečnosti, že kuchyň je svého druhu technologické jádro bytu a současně s kuchyni manipuluje s ohněm, vodou, s těžkými horkými předměty atp.

Vysoký lesk?  

Láká vás např. kuchyň provedená celá ve vysokém lesku? Pak pamatujte a to, že vaříte-li skutečně každý den a nemáte-li čas pokaždé kuchyň celou dokonale uklidit, pak se lak ve vysokém lesku stane nevzhlednu součástí této místnosti, nebo´t je na něm zkrátka všechno vidět, tedy i taková věc, jako např. dotek mastné dlaně.

Dobře vyřešený prostor

Před tím, než se rozhodnete pro konkrétní kuchyň tak se vždy pokuste představit, jak se vám v takové kuchyni bude pracovat a tedy vařit. Od toho slouží vizualizace a výkresy, ve kterých se může „virtuálně procházet“.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

TIP: Pokud máte doma málo místa, zkuste zvážit řešení, kdy je kuchyňská linka současně jídelním stolem. Podívejte se na přiložené fotografie.

O kuchyňích teké ZDE.

Red.
Foto: Schueller, Sýkora

27.7.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist