Kuchyňské dřezy z kompozitních materiálů

Kompozitní materiály jsou též nazývány umělým kamenem. Na trhu je můžeme nalézt pod různými názvy. Jejich základ vždy tvoří polyesterové pryskyřice a minerální plniva. Dřezy z kompozitů jsou volbou číslo jedna pro současné moderní kuchyně, neboť poskytují skvělý komfort v užívání, ale také vysokou estetickou hodnotu.

Různé názvy pro kompozitní materiály

Jelikož má každý z výrobců pro svůj umělý materiál jiné označení, setkáváme se na trhu s mnoha různými názvy, které jsou všechny označením pro umělý kámen. Jsou to například Cristadur, NanoGranit Cristadur, Cristalite Plus, Hi-Macs, Corian, Fragranit nebo Tectonite, případně Fragranit DuraKleen Plus. Nejen název je však odlišný, odlišují se i složením a tím pádem i vlastnostmi a možnostmi dalšího využití. Valná většina výrobců kompozitních materiálů vybavuje povrch svých výrobků antibakteriální úpravou. Ta zabraňuje jednak usazování nečistot, tak množení bakterií, ale rovněž usnadňuje údržbu.

Způsob zpracování

Kompozity jsou materiály, které se zpracovávají do uzavřených forem lisováním a za užití velkého tlaku a vysoké teploty. A právě tvarování za tepla umožňuje výrobu kuchyňských dřezů nejrůznějších tvarů, ať už klasických, nebo zcela inovativních. Rovněž výběr barev a typů struktur je velmi rozmanitý. Nejvyšší rázovou houževnatost ze všech kompozitních materiálů mají dřezy granitové. Není příliš snadné je poškodit, a pokud se tak stane, je snadné je opravit. Povrch je nenasákavý, a tudíž zůstává bez skvrn po ovoci, zelenině a nejrůznějších silně barvících tekutinách, jako je například červené víno, černý čaj nebo káva.

Největší kreativitu nabízí corian

Corian mimo jiné skvělé vlastnosti v podobě široké skály barev a jejich odstínů a rovněž snadné údržby nabízí i efektní hygienické spojování. Dřez z corianu může vytvořit s kuchyňskou pracovní deskou zcela kompaktní plochu. Zpracování za tepla umožňuje tvarovat jej do takřka jakýchkoli tvarů, a pokud jste zvyklí mít na kuchyňské desce odkapávače, mohou je nahradit vyfrézované odkapní drážky.

Nyní je už tedy pouze na vás, abyste si vybrali z bohaté nabídky granitových dřezů podle svého vlastního vkusu. Nenechejte se omezovat klasickým přístupem k volbě kuchyňského dřezu, ale zvolte moderní a kvalitní materiály. Všechny vaší kuchyni zabezpečí delší životnost, vyšší odolnost a vysoký výkon, to vše ruku v ruce s inovativním stylem a náležitou elegancí.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: kitchenmaking.com

8.10.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist