Kuchyňské doplňky umí být nejen praktické, ale i krásné

Kuchyň nemůžeme vnímat jako standardní místnost. Není v pravém slova smyslu obytná, a přesto v ní trávíme poměrně hodně času, a stejně tak to není ani vyloženě jen dílna určená pouze pro kuchaře a pomocníky v pracovním oděvu. Zkuste si pobyt i práci v kuchyni zpříjemnit nějakými praktickými a zároveň hezkými doplňky. Uvidíte tu změnu!

S kuchyňskými doplňky se to má stejně jako s jídlem. Bez jídla je život nemyslitelný, stejně jako práce v kuchyni je těžko představitelná bez slánek, vývrtek, odšťavovačů a jiných pomocníků či doplňků. Stejně tak ale platí, že jídlo už dávno není pro člověka jen existenční nutností a povyšuje jeho přípravu a konzumaci na umění a vysokou kulturu. I v tomto ohledu obstojí srovnání s kuchyňskými doplňky, které také úplně jednoduše potřebujeme každý den a k zároveň ve svých ateliérech sedí designéři a navrhují různé tvary kuchyňských doplňků tak, aby byly nejen praktické, ale také krásné.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Vybíráme od každého něco

Představte si ráno, kdy někam nespěcháte a příjemně rozespalí si dáte šálek dobré, ale skutečně dobré kávy a zároveň si všimnete, že vaše caffettiere nejen že dělá dobrou kávu, ale také dobře vypadá. A nebo úplně z jiného konce. Večer si dáte láhev vína a pomůže vám „Anička“, tedy asi nejslavnější vývrtka, kterou svět kdy vyděl a kterou jste jistě viděli i vy. Jednoduchý nápad Alessandro Mendiniho: nasadit na láhev a pootočit hlavou a pak jen upažit, zkuste to. Podobně dobře vypadá i prostý a nenápadný odšťavovač. Je potřeba pouze přiložit třeba citron nebo pomeranč a pak si užít „fresh“. Design Stefano Giovannoni.

Bytové doplňky: inspirativní fotogalerie

Red.
Foto Casa bella

6.5.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist