Kuchyně – za co nejvíce utrácíme?

Zeptali jsme se výrobců a prodejců kuchyní, co je nejoblíbenějším trendem a co nejvíce zákazníci vyhledávají. Některé odpovědi nás velmi překvapily. Tak se na ně pojďme podívat.

119133-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: archiv redakce

Od prosince 2011 se rapidně zvedl prodej bílých kuchyní. Převažuje dřevo v matovém provedení.  Nejčastěji se zákazníci ptají po kuchyních do tvaru L. Mozaiku, která zdobila prostor mezi pracovní deskou a horními skříňkami teď nahradila jednolitá deska připomínající pravý kámen.


Velmi často se také objevuje požadavek na rustikální kuchyně, protože se prý zákazníci s některými spotřebiči velmi těžce loučí. Proto chtějí zkombinovat staré a nové, částečně možná i z důvodu šetření financí.

kuchyn8.jpg

Zdroj: archiv redakce

Velmi specifické požadavky jsou ohledně digestoří.  Čím nenápadnější tím lepší. Vedou takové typy, které mají velmi moderní design, jsou ze skla či nerezu. Vzhledem k tomu, že je už několik let velká móda mít propojenou kuchyňobývacím pokojem, zvyšuje se požadavek na výkonnost digestoře.

Prodejci si ale také všimli, že i přes finanční krizi, zákazníci rádi experimentují. Do svých kuchyní chtějí vnést osobitost a styl. Již mnohokrát se setkali  s požadavkem ohledně instalace černé školní tabule do prostoru mezi pracovní deskoua horními skříňkami. Členové rodiny si prý takto navzájem zanechávají vzkazy, důležitá telefonní čísla či zajímavý recept.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Zákazníci ale také vyjádřili nespokojenost nad novodobým trendem, který z místnosti, kde se tvoří kulinářské speciality, dělá spíše chladnou pitevnu. Také se shodli na tom, že minimalistický styl v kuchyni může mít pouze ten, který ji využívá maximálně na přípravu kávy a čaje. Souhlasíte?

Sabrina Harisová
Foto: home-designing.com, kunzdesign.com, netinterior.net, iroonie.com, homedesignfind.com, trendirs.com, russetstreetreno.com, trendir.com

 

20.3.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist