Kuchyně v neonovém osvětlení

Někdo říká, že kuchyň je srdcem každého bytu, tak proč tomuto srdci nedodat trochu tlumené fluorescentní záře. Vždyť často potřebujeme kuchyň i v noci, procházíme jí, jdeme se napít anebo ji máme na cestě do kteréhokoli z dalších pokojů, tak může i takzvané orientační světlo velmi dobře posloužit.

Když přijde na neonové osvětlení kuchyně, pravděpodobně ze souboje barev vyjde vítězně barva modrá. Ideální pro ni je prostor nahoře, pod anebo v horních skříňkách kuchyňských linek. Tento zářivý odstín je barvený aniž by působil lacině, tajemný aniž by vypadal strašidelně a elegantní aniž by v nás vyvolával jakoukoli nervozitu.

Velká fotogalerie moderního osvětlení

Nepodléhejte však domněnce, že všechny neonové kuchyně jsou omezeny vždy pouze na jeden odstín dané barvy.  Bílá, zelená dokonce i červená vám může nabídnout několik odstínů a vždy tak vytvořit jiný dojem a pocit z vaší neonové kuchyně. Podívejte se do fotogalerie u článku a objevíte spolu s námi mnohé možnosti neonově pojatého kuchyňského osvětlení.

Začněme například tím, že si představíme neonové osvětlení, které je namířeno přímo na kuchyňské baryostrůvky.  Každý, kdo uvítá ve své kuchyni o trochu více prostoru pro přípravu jídel a konečně se dočká toho, že si může ve své kuchyni zřídit ostrůvek, bude jistě uvažovat o jeho vhodném osvětlení. I v tomto případě může být tou správnou volbou neonové. Vhodně vyřešený kuchyňský ostrůvek může být podsvícen zezdola. Budete překvapeni, jak skvělého efektu tím ve své kuchyni docílíte.

Obvykle se setkáváme s osvětlením spíše po stranách kuchyněbarových pultů a ostrůvků. Ale osvětlením nevtíravou jemně modrou barvou, kdy osvětlení přesunete zcela dolů pod kuchyňský ostrůvek, může vytvořit z vaší kuchyně doslova společenskou místnost a tento prostor tak přeměnit naprosto zásadním způsobem. Místo, kde se barové stoličky budou doslova koupat v oslnivé záři neonového světla, se tak stane skvělým začátkem pro váš nový den.

Neonově modré osvětlení spodní části kuchyňské skříně dokáže taktéž vytvořit okouzlující efekt, a to zvláště tam, kde vstup na balkon či terasu a výhled před prosklené dveře vytvoří doplňující efekt pro již jedenkrát použitou modrou barvu a sladí ji s výhledem na modrou oblohu ve vyšších patrech domu s dobrým výhledem.

Svou pozornost můžete zaměřit i na neonové osvětlení tam, kde byste to sami možná očekávali nejméně. V reálu je někdy nejlepší možností volby neonového osvětlení místnosti takové, kdy světlo vychází přímo z blízkého zdroje. Krásně dokáže tlumeně barevnou kuchyň oživit neonové poosvětlení schodiště, kterým se do kuchyně vstupuje. Modré podsvětlení je ideální volbou v prostoru, který je zahalen do zlatistých odstínů barev.

Kuchyně na míru – inspirativní fotogalerie

Vidíte, že možností, jak využít neonové osvětleníkuchyňském prostoru je mnoho, stačí se jen nebát a experimentovat. Jistě najdete tu nejvhodnější možnost i pro srdce vašeho domova. Inspirativním se pro vás může stát i článek s názvem „ Kouzlené LED osvětlení pro vaši kuchyň“.

 

Text: Zuzana Bohdalová

Foto: decoist.com

22.8.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist