Kuchyně není jen sestava a varné centrum…

A co tedy by to mělo být? Přece celek! Poté, co si konečně vybereme materiál, tvar a barvu a necháme celou tu krásnou a novou kuchyňskou skládačku sestavit, naše práce nekončí. Pokud má nová kuchyně opravdu sloužit jako srdce našeho domova, musí ho také oslovit.

07_sneidero_cucina-way-1100x618.jpg Zdroj: Sneidero

Ano, nelze než souhlasit s tím, že tím hlavním je opravdu pracovní plocha, varné centrum, úložné prostory. Ale když budou stát ve skladišti jen tak bez doplňků, bude to ono, budete mít ten hřejivý pocit?

A tak zatneme zuby nad dalšími výdaji (pokud jsme si je prozíravě už nenaplánovali) a půjdeme shánět doplňky – vhodné sezení, vhodné osvětlení, nějaký ten textil, nakonec možná změníme postupně i nádobí.

Kam kuchyně směřují?

Na to bude možné spolehlivě odpovědět až koncem dubna, až se zavřou brány milánského výstaviště, kde je letos součástí Salonu po dvou letech opět Eurocucina. První náznaky ukazují střízlivost a střízlivost, ale kdo ví…

Připomeneme si pár obrázků kuchyní, které byly už před dvěma roky pozvánkou do budoucnosti. Aspoň si pak můžete porovnat, kdo už se tou cestou vydal. Neznamená to ale určitě, že by z našeho světa zmizely kuchyně klasické a trochu jiné, než je dlouhodobý trend směřující víc k funkci než k ozdobě. Nezmizí, dokud nezmizí lidská touha po takovém vybavení. Obchodníci nebudou sami proti sobě.

Nedávné novinky a ocenění

Značka Sneidero už připravuje proměny své známé kuchyňské sestavy Way a je ochotná nechat nakouknout. Představíme vám i další signál toho, jak se ke kuchyním přistupuje.

Podívejte se na italské digestoře Falmec, které jsou ověnčeny cenou za design s názvem Good Design Award. Založil ji Edgar Kaufmann už v roce 1950 z Muzea moderního umění v Chicagu a patří k nejprestižnějším oceněním. Kdybychom vám předem neřekli, že se jedná o digestoře, poznali byste to? Však také slouží zároveň jako osvětlení i jako dekorace. Takže nejen nová technologie Circle Tech uvnitř byla oceněna, ale také kompaktní dekorativní vzhled a svícení integrovaným LED systémem.

Drobnosti, které se oceňují

Právě u moderních sestav, které, jak si někdy zákaznice stěžují, poněkud „studí“, velice záleží na tom, jak je dotvoříme, čím je zateplíme a oživíme, aby perfektně fungující stroj měl i citový náboj.

Přístup výrobce, který dokáže udělat z digestoře vysoce estetickou záležitost, je skvělý. Vaší dobrou zbraní je barva, a pečlivě vybrané drobnější věci, které na hladkou pracovní plochu přitáhnou oko. Tak se inspirujte…

16.2.2018 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist