Kuchyně jako ze žurnálu

Mnohokrát jsme již jistě všichni viděli někde v časopisech, u přátel, či známých okouzlující kuchyně, o kterých jsme okamžitě prohlásili, že jsou nádherné a že bychom také takovou chtěli mít. Zařídit však dobře a vyváženě kuchyň, která má pouhých pár metrů čtverečních však může být mnohem větší oříšek, než vybavit kuchyň, kde není třeba bojovat s každým centimetrem a kam se vejde vše potřebné.

129120-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: archiv redakce

Je jasné, že současným moderním kuchyním nesmí chybět špičkové materiály, moderní spotřebiče a elegance, ale zároveň nesmějí postrádat ani praktičnost. Máte-li dostatek prostoru, s interiérem můžete doslova kouzlit. V případě menších kuchyňských ploch je však třeba pečlivě zvažovat, zda to či ono ještě do daného prostoru umístit anebo raději už ne.

Někdy stačí málo a dojem z kuchyně je přesně opačný, než jsme si představovali. Každému kuchyňskému prostoru sluší něco jiného. Rozložení předmětů, nábytku a spotřebičů může výrazně ovlivnit umístění oken, dveří, ale také přípojky na vodovodní potrubí a odpad. Zaměřme se tedy na to, co udělat pro to, abychom, i my měli doma kuchyňjako ze žurnálu.

Kuchyňské linky: inspirativní fotogalerie

Co tedy nesluší malým kuchyním?

Především jsou to mohutné komínové digestoře, které bychom do malých kuchyňských prostor neměli nikdy umisťovat. Stejně tak ani kulaté jídelní stoly by zde neměly zabírat zbytečně mnoho místa.  Na místě zde nejsou ani hlubší pracovní desky s hloubkou větší než 60 cm. Stejně tak jsou do malých kuchyní nevhodná i ostrůvková varná centra. A co se barev týče, nedoporučuje se ani velké množství výrazných barev.

Co v malých kuchyních naopak udělá skvělou službu?

Ideální je propojit celý prostor světlými barvami nebo jejich odstíny, a to včetně stropu a podlahy. Pro uložení kuchyňského vybavení by v malých kuchyních měly sloužit převážně závěsné poličky a závěsné skříňky s výklopnými nebo žaluziovými dvířky. Spotřebiče v tomto prostou volte výhradně vestavné, nejlépe kombinované typy.

O vyváženosti, ergonomii a praktičnosti současných rodinných kuchyní pojednává také náš článek „Kuchyň pro rodinu – máte ji?
Text: Zuzana Bohdalová
Foto: countryliving.com

7.1.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist