Kuchyně a jejich trendy pro rok 2015

Každým rokem, na jeho začátku, upíráme své zraky k trendovým záležitostem a přemýšlíme, které prvky z nich převzít k sobě do našich domovů. Abyste měli výběr jednodušší, přinášíme vám dnes několik trendových tipů týkajících se našich nejvyužívanějších místností – kuchyní.

136375-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: archiv redakce

Jak tomu bylo v minulosti

V posledním desetiletí bylo trendem obrátit svou pozornost k bílé barvě, která přinášela do kuchyní uklidňující, elegantní a neutrální kuchyňské pozadí.  V současnosti je tomu již zcela jinak, a je to pochopitelné. Fenomén moderního stylu je ovlivňován mnoha vzory. V posledních několik letech se barevné spektrum začalo pohybovat spíše směrem k druhému konci a v roce 2014 se k moci dostává barva šedá, kovově lesklá nebo matná. V roce 2015 se však barevné spektrum posunuje ještě o krok dále, a to směrem k elegantní černé barvě, která se stává vyhledávaným kuchyňským odstínem.

Zařizujete kuchyni? Přečtěte si zkušenosti na forum.living.cz.

Jaké jsou trendy

V popředí zájmu tvůrců moderních designových kuchyní se stále drží kuchyně se středovými ostrůvky, u kterých se nejen skvěle pracuje, ale také dobře jí. Tmavé, až černé kuchyně, skvěle vybavené a plné míst vhodných k odkládání, i to je trend letošního roku. Černá barva přináší do kuchyně nádech propracovanosti a dodává jí eleganci a odvážnou auru. Oslavte ve vaší kuchyni teplé kovové odstíny, klasiku, která nikdy nevyjde z módy. Tímto je v kostce shrnuta ta nejžhavější sestava trendů, jimž bylo dáno privilegium vládnout v tomto roce, v roce 2015!

Kovové prvky a příslušenství

V druhé polovině uplynulého roku jsme se nejčastěji setkávali s teplými kovovými tóny zlatavých, měděných a bronzových odstínů, nyní je budou nahrazovat obvyklejší tóny, jako jsou stříbro a chrom. Tento trend učinil významný dopad jak na svět módy, tak na svět interiérového designu, kdy se očekává, že bude pokračovat v průběhu celého roku 2015. Trochu luxusu mají do kuchyní přinést kuchyňské kohoutky v jasných zlatých barvách a svítidla v barvě jasné lesklé mědi, která jsou rovněž skvělou volbou pro moderní kuchyňský prostor.

Kuchyně jako srdce a duše domu

Stejně jako v letech uplynulých, byla i pro rok 2015 vřele přijata myšlenka ponechat kuchyním privilegium vytvářet centrum zábavy s popularitou sociální kuchyně, která tak tvoří srdce a duši celého domu. Jedná se o tradiční kuchyně zaměřené na rodiny s dětmi, kde se podporuje interakce, vytváří se prostředí pro zábavná přátelská setkání, malé bankety anebo se do nich přidávají ještě malé snídaňové koutky a pod okno se instalují útulné lavice k posezení a odpočinku. Cílem vždy bylo a je, aby se každý člen domácnosti v takové kuchyni cítil maximálně pohodlně.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

9.1.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist