Kuchyň za „pár babek“!

Je to až k neuvěření, ale i v dnešní době lze zařídit interiér, v našem případě kuchyň tak, aby to naši peněženku příliš nebolelo. Avšak jsou to právě peníze, které určují to, jak moc se bude reálná kuchyň lišit od té, o níž sníme. V následujícím článku vám poradíme, jak si zařídit pěknou kuchyň a finanční rozpočet při tom vůbec neřešit!

132350-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Jako pokaždé, než se pustíme do nového projektu, vše si promyslíme. V našem případě to znamená, že se budete muset rozhodnout, zda se pustíte do kompletního předělání celého kuchyňského interiéru nebo si dáte raději záležet na „vypíchnutí“ efektních detailů, které vaši kuchyň oživí.

Všemocný internet
Než započnete svůj „hon“ na levně pořízenou kuchyň, rozhodně usedněte k internetu, kde nejen, že získáte spoustu potřebných informací, ale z pohodlí domova budete také moci porovnat některé ukázkové neboli katalogové modely. Rozhodnete-li se přímo zakoupit nějaký doplněk, kuchyňský spotřebič , nebo rovnou celou linku, doporučujeme nejdříve navštívit prodejnu (je-li to geograficky vůbec možné) a na základě toho teprve zboží objednat. Člověk je hned jistější, když si sáhne na dřevo, zblízka posoudí povrchové úpravybarevnost


Kuchyňské studio? Žádné hogo fogo!
Kuchyňské studio mnohdy v lidech vyvolává mylné představy o cenách svých služeb (no, ne vždy jde o omyl)! Najde se ale překvapivé množství studií, kde nabízejí kuchyňské linky za přijatelné ceny a včetně doplňkových programů! Co tím máme na mysli? Velice šikovné „věcičky“! 3D vizualizace kuchyně není mezi těmito „plusovými službami“ žádným nováčkem. A komu by se nelíbilo, vidět a posoudit, jak bude co vypadat k té či oné barvě, tvaru interiéru atd… Doprava by měla být samozřejmostí u všech prodejců, bohužel tomu tak není. V případě kuchyňských studií však platí  – „Pomůžeme, navrhneme, ukážeme, doporučíme a hlavně také odvezeme.“ Jistý komfort skýtají i splátkové kalendáře, které „jistí vaše zadní vrátka“.

Kuchyň z „obchoďáku“
Cenově velmi přijatelné jsou kuchyňské sestavy, samostatné linky a ostatní kuchyňské náležitosti, jež najdeme pod střechou obchodního domu. Na druhou stranu je však nutné podotknout, že lákavé ceny jsou kompenzovány kvalitou materiálu. Obzvláště kuchyň (a potom také koupelna) patří mezi interiéry, na jejichž kvalitě bychom zase až tolik šetřit neměli. Pokud však, omezeni rozpočtem, nemůžete jinak, dejte si záležet na výběru – v podstatě platí jednoduchá rovnice, která říká: „Vyber to nejlepší a nejkvalitnější, co si můžeš dovolit, byť bys měl vybírat nejlepší z nejhoršího.“

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

OK, Danke, Si, comprende – jsme pro – zahraniční nákupy
Zde pořídíme kuchyňské zařízenínábytek za velmi přijatelné peníze, mnohdy o dost procent levněji než u nás. Přesto jsou v našich zeměpisných šířkách daleko populárnější online nákupy „od našich sousedů“ – Rakouska, Německa, Polska či Slovenska. Kvalita nabízených výrobků je zpravidla srovnatelná s českou výrobou, cenový rozdíl je však výrazně znatelnější.

Starožitnictví, vetešnictví a nábytkové bazary
Obzvláště milovníci kuchyňských linek, zařízení, skříněk apod., které již něco pamatují a údajně mají svou „duši“, si zde přijdou na své. V těchto prodejnách je nízká cena tím hlavním prodejním argumentem, takže o polovinu nižší čísla na cenovkách nikoho nepřekvapí. Kuchyň prověřenou časem a často i ve velmi dobré kvalitě (co si budeme namlouvat, dříve se dbalo na poctivost daleko znatelněji než dnes) jistě v nějakém takovém bazárku najdete. Je tu však jedna nevýhoda – chce to čas a trpělivost.

Na míru vašim potřebám
Musí stát kuchyně na míru vždy spoustu peněz? Samozřejmě, že nemusí. Mnohdy je dokonce efektivnější, nechat si zhotovit kuchyni dle svých vlastních požadavků, a trochu si připlatit za zakázkovou výrobu, než si pořídit zdánlivě levnější kuchyni, jejíž vybavení v budoucnu využijete pouze částečně, což budete řešit například následnou rekonstrukcí. Pokud nechcete utratit za Vaši zakázkovou kuchyni zbytečně mnoho finančních prostředků, do kuchyňského studia (případně do truhlářství) jděte vždy s jasnou představou, kolik chcete a můžete do nové kuchyně investovat.

Nebo si udělejte z vaší staré kuchyně zcela novou – úplně sami!
Pokud jste manuálně zruční, pusťte se do předělání kuchyně sami! Kalkulaci, materiál, přípravu, rozměry prostoru, nábytkuvybavení, to vše si musíte zajistit, aby vám práce šla od ruky.  Základem je materiál. Asi každého napadne jako první dřevo. Je sice pěkné, ale drahé. Dýha je účelná a vysokotlaké laminofolie praktické i celkem levné. Cenově dostupným prostředkem pro modernizaci kuchyněpodomácku„,  jsou vysokotlaké folie na kuchyňskou linku v nejrůznějším provedení. Prakticképěkné je i recyklované sklo a litý barevný beton na pracovní desky, stejně jako potištěný laminát na podlahy.

Text: Lucie Sýkorová
Foto:thedesignerpad.com,digsdigs.com, asastanford.comartisanconstruction.combrooklyn-contractors.net

16.2.2011 12:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist