Kuchyň slavného Philippe Starcka

Filmové hvězdy a hvězdy showbusinessu, jsou poměrně všeobecně známé, ale málokdy se stává, že by se takovou celebritou stal designér a nebo např. architekt. Ovšem Philippe Starck je příkladnou výjimkou. Jeho jméno je často skloňováno v odborném tisku a poloodborný tisk, stejně jako magazíny o bydlení, se jeho tvorbou zabývají se stejnou samozřejmostí, jako filmové časopisy informují o nových hollywoodských velkoprojektech. Znáte nejnovější kuchyně navržené právě Philippem Starckem? Nechte se inspirovat.

127144-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Philippe Starck (titulní foto) je světoběžník pracující a žijící současně ve většině módních metropolích a designové firmy používají jeho jméno jako osvědčenou značku a svým způsobem i jako nástroj na zvyšování své vlastní atraktivity. Mít produktovou řadu od Philippe Starcka je do značné míry prestiž a stejně tak i jistý druh samozřejmosti. A kuchyň od Philippe Starcka?

Moderní, ale i zdobné

V současné době již není možné hovořit o tom, že by existoval nějaký sloh podobným způsobem, jako tomu bylo v předminulých stoletích. Nežijeme v romantické, klasické nebo např. barokní epoše, kde jednomu ideálu odpovídalo nejen vybavení domácností, ale i způsob oblékání a nebo např. architektura či hudba. I přesto je ale možné říct, že jako moderní či soudobé bývá označováno to, co se zbavilo nadbytečných ozdob a naopak jako tradiční nebo klasické se uvažuje návrat do dob dávno minulých. Na jedné straně stojí ornament a potřeba zdobit a na straně druhé většinou racionální a přímé linie. A Philippe Starck? Ten se zvláštním způsobem nachází někde mezi tím. Jeho návrhy a realizace se vyznačují vysokou kultivovaností, jednoduchostí a důrazem na detail, kterým ale může být nejen dokonalé povrchové zpracování či barevné nebo materiálové harmonie, ale stejně tak i drobný a nenápadný ornament.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Kuchyň jako knihovna a knihovna jako kuchyň

Německá společnost Warendorfer Küchen GmbH zařadila na závěr letošního roku několik modelů kuchyňských sestav navržených právě Philippem Starckem. Jednou z nejvýraznějších součástí tohoto projektu je bezesporu “Library” kitchen, tedy kuchyň „Knihovna“, která skutečně kombinuje kuchyňský nábytek s nábytkem, jenž zvykově tvoří součást obývacích pokojů. Vychází se tím vstříc mimo jiné současným trendům velkých místností vzniklých spojením kuchyně a obývacích pokojů. Obě místnosti se tak vzájemně ještě úžeji propojují a více se stírá rozdíl mezi nimi.

 

Další inspirace pro kuchyň ve článku Kuchyňské trendy a „správná kuchyň“ ?

Red.
foto contemporist.com

16.11.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist