Kuchyň s titulem Grand Prix Mobitex

Kuchyň nazvaná možná až záhadě „ON2“ mladého českého výtvarníka a designéra Ondreje Karpaše získala na letošním veletrhu Mobitex hlavní cenu Grand Prix Mobitex. Kuchyň ON2 uvede na trh známá firma Koryna.

118516-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Za prvotní myšlenkou kuchyně ON2 stojí sedmadvacetiletý designér Ondrej Karpaš. Realizace jeho návrhu potvrzuje fakt, že se Koryna rozhodla dát příležitost mladým a neotřelým návrhářům. „Náš nápad spojit barový pult a kuchyňskou linku představuje praktickou alternativu pro všechny menší interiéry. Od studentských bytečků, přes kanceláře po malé kutilské dílny. Výhodou je, že si danou kuchyni kdykoliv odvezete a po čas její funkčnosti můžete i několikrát designově změnit. Je to chamelon jak má být,“ vysvětluje Ondrej Karpaš

Rychlá proměna

Zásadní předností kuchyně je její rafinovanost. Vše zůstává skryto před očima okolí, pokud tedy nemá být poznat, že se opravdu jedná o kuchyň. Stačí ale několik okamžiků a z barového pultu se stane kuchyň se vším, co její uvažovaný uživatel může potřebovat.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

„Podívali jsme se na fenomén vaření a kuchyně úplně z jiného pohledu. Konkurence vyrábí variace variací, my konceptem ON2 měníme samotnou podstatu kuchyňského prostoru“, říkají v Koryně, která se realizace projektu ujala a přidala se tak k firmám, které dávají prostor mladým designérům.

Red.
Foto: Koryna

30.3.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist