Kuchyň pro nomády

Současný životní styl jde svým způsobem proti domácí tradici, respektive proti neochotě Čechů stěhovat se za prací. A možná to není ani tak neochota, jako spíše neexistence odpovídajícího trhu s byty, s jejich pronájmy atp. Standardem nabídek pronájmů se stává vybavenost kuchyňskou linkou. A pokud tam není, pak do pronajímaného bytu jistě nemá smysl za vlastní peníze něco napevno instalovat a lépe bude poohlédnout se po jiném bytě. A nebo si koupit kuchyň mobilní. A taková opravdu existuje a navíc velmi dobře vypadá.

Autorem mobilní kuchyně, která je schopna vyhovět běžným uživatelským nárokům, je architekt Ivan Kroupa. Kuchyň nese označení Zet Zet a je součástí stejnojmenné kolekce nábytku, kterou má ve svém portfoliu výrobní závod Ara Kolín. Její cena se pohybuje kolem 100 000 Kč dle výbyvy a povrchového zpracování.

Kuchyň v uzavřeném stavu působí jako monolitická skulptura a po otevření se z ní stává vysoce estetický, praktický předmět, tedy dá li se kuchyň vůbec nazvat předmětem. I kdy vlastně proč ne, vždyť Zet Zet je opravdu možné zavřít, odpojit od vody, elektriky a odpadu, zamknout a odvést na jinou adresu jako své oblíbené křeslo, sochu a nebo obraz.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Výbava a materiálové provedení
Kuchyň Zet Zet je vybavena úplně stejně, jako jakákoliv jiná, pevně instalovaná kuchyňská sestava a nabízí srovnatelný uživatelský komfort. Samotná pracovní, nerezová, osvětlená plocha, je dlouhá 2 m a hluboká 0,7 m. Tvoří ji tradičně varné centrum se sklokeramickou varnou deskou a mycí centrum, které lze napojit na přívod teplé vody a nebo může být vybaveno vlastním průtokovým ohřívačem. Kuchyň ZZ nabízí prostor pro ledničku s objemem 65 litrů. Napojení na vodu a odpad je jednoduché a provádí se ze zadní, nebo spodní strany sestavy.

Kuchyň je možné získat ve dvou základních provedeních, buďto v  černém lesklém laku vnějšího pláště, který tak bude doplněn bukovým dřevem jako materiálem vnitřního vybavení a nebo může být Zet Zet z MDF s transparentním lakem v kombinaci s plexisklem. Kovové prvky jsou z nerezové oceli.

Samotné technologické vybavení kuchyně je možné individuálně měnit.

Karel Svatý
Foto Ara Kolín
26.9.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist