Kuchyň jako ze škatulky

Jak mít v kuchyni stále pořádek a přitom neuklízet dvakrát denně? Řešení je jednoduché – moderní drátěný program do skříněk a zásuvek umí divy! Nevěříte? Stačí se přesvědčit v nejbližším kuchyňském studiu!

124645-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Kuchyně by měla především sloužit, až potom přichází na řadu její estetická funkce. Vymyslet praktické a zároveň pěkné řešení ale není vůbec složité. Dobrou službu udělají hlavně šikovně řešené poličky ve skříňkách. V dnešní době je velice jednoduché vybavit kuchyň tak, aby v ní měl každý hrnec nebo slánka své přesně vyhrazené místo.

Kuchyně do rohu – moderní, praktická, avšak s úskalími!

Praktické a moderní jsou kuchyně do rohu. Nejenže poskytnou mnohem více úložného prostoru než jejich klasické kolegyně, navíc lépe vypadají. Otázkou však zůstává, jak nejlépe využít rohovou skříňku. Ne do všech koutů se totiž dá pohodlně dostat. Kuchyňské firmy přišly s nejrůznějšími „vychytávkami“, které nejenže prostor zpřístupní, ale zároveň ho dokáží zvětšit – a to jednoduše tak, že nám otevřou dveře i do těch nejskrytějších zákoutí a my pak prostor využijeme mnohem efektivněji. Jak?

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Jedná se o drátěný program, který je vymyšlen přímo na míru vašim kuchyňským skříňkám. Do rohových skříní se umístí výsuvné a otočné regály, které hrnce vysunou ze skříňky hned po jejím otevření.

Zkažené potraviny na dně skříňky? Minulost!

Pryč jsou doby, kdy hospodyňka musela vytáhnout sůl a cukr jen proto, aby se dostala k mouce, uložené v zadní části skříňky. Dnes se dvířka neotvírají, ale vysouvají. A s nimi ven „vykouknou“ i veškeré zásoby. Stačí si jen vybrat. Odpadá tak každoroční čištění potravinové skříně i s nezbytným objevováním shnilých a zkažených zbytků jídel kdesi na dně.

To stejné platí i pro talíře. Odjakživa se ukládaly do skříněk pověšených nad pracovní deskou. Dnes je trendem umisťovat talíře do speciálních stojanů ve výsuvných zásuvkách. Nehrozí tak, že při vytahování většího talíře ze spodnějšího místa upustíme menší talířky, které byly položeny výše.

Třídím, třídíš, třídíme…

Zajímavé řešení připadá i odpadkovému koši. V současné době je téměř nutností třídit odpad, zvlášť budou-li to po nás vyžadovat směrnice Evropské unie. Do dobře přístupné skříňky se vejde několik umělohmotných kyblíků, které nám s tříděním hravě pomůžou. A hlavně – nejsou vidět! Odpadky zůstávají přece jen stále odpadky, přestože jsou vhozeny do sebehezčích odpadkových košů.

Nemalou službu a úsporu prostoru přinese i kovová tyč, umístěná pod horními skříňkami podél kuchyňské linky. Několik háčků nebude problém zaplnit! Naběračky, vařečky, chňapky nebo prkýnka tak dostanou své čestné místo přímo na pracovní ploše. Nikterak nezavazejí, a přitom jsou stále po ruce.

Martina Tlachová
Foto: Koryna

29.10.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist