Kuchyň jako z doby našich babiček

Jaké to asi bylo vařit na kachlových kamnech, kdy se teplo mísilo s vůní připravovaného jídla a postupně zachvátilo celou kuchyni? Jak se asi vařilo v dobách mládí našich babiček a prababiček? Že byste si chtěli pořídit do bytu něco v podobném stylu, ale zároveň chcete, aby vaše kuchyň splňovala všechny požadavky na moderní práci v domácnosti? Třeba najdete inspiraci v následujícím příspěvku.

117973-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Vytvořit si ve svém příbytku kuchyni, které má vůni minulosti a přitom spojuje všechny předpoklady pro moderní vaření a zajímavý design, nemusí být vůbec těžké. Stačí originální nápad vyměnit montované dřevěné skříňky za vestavěné úložné prostory a niky a nebát se experimentovat se zajímavými prvky, které nám bohatý trh obkladů nabízí.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Tato kuchyňská sestava (obklady z řady Champagne) se hodí i do moderních interiérů a můžeme ji směle kombinovat i se soudobým nábytkem. Teplé barvy obkladů a kombinace se světlým masivem v nás umocňuje pocit vzdušnosti celé sestavy. Malé rozměry obkladů lákají k experimentování například v zaoblených tvarech.

Zelenožlutá kuchyňská sestava (obklady z řady Imperial) vypadá na první pohled přesně jak z dob našich babiček. Zajímavým prvkem je zde nejen vtipně řešená římsa zahrývající digestoř a odkládací niky, ale i snížené varné centrum. Toto řešení minimalizuje pohyby při přípravě jídel a celá sestava v kombinaci s moderními elektrospotřebiči proto maximálně naplňuje naše požadavky na moderní kuchyň.

Terakotová kuchyň (obklady z řady Orfeus) se ideálně hodí do venkovského prostředí, jako tzv. letní kuchyň. Vznikla na místě původního venkovního krbu, který byl přebudovám ve gril s přípravným centrem. Pro snadnou údržby v namáhanějším prostředí (venkovní terasa) je vhodné řešit pracovní desku také z obkladů a vyhnout se choulostivějšímu masivu.

Černobílá kuchyňská sestav (obklady z kolekce Pierot) se naopak velice dobře hodí do městského bytu. Její provedení vychází z klasického sporáku, který používaly naše babičky. Tato sestava je výborně kombinovatelná i s interiérem ve stroze moderním stylu, pokud bude zachována stejná, tzn. černobílá, barevnost základních prvků. Lepší začlenění do interiéru bytu dává sstavě žulová pracovní deska a moderní chromované elektrospotřebiče.

Kuchyňská sestava v jemně tlumených barvách a s výraznějšími antickými vzory (obklady z kolekce sauvignon) je typově určena spíše pro venkovské prostředí. Vestavěné niky vedle varného centra poskytují dostatečný úložný prostor na nezbytné kuchyňské potřeby, které máme vždy ihned po ruce. Zajímavé je také řešení digestoře, sklokeramickou varnou desku zde stylizujeme do role jakéhosi „ohniště“.

Takto barevně řešená kuchyňská sestava (obklady z kolekce Titus) se hodí i do klasicky řešených interiérů. Zajímavým prvkem je zde zejména trouba a varná deska v retro stylu, která v nás dojem z „babiččiny“ kuchyně ještě umocňuje. Tlumenou barevnost ozvláštňují barevné obklady a plastické listely.

Stejně jako my, i vy se mužete inspirovat na stránkách firmy RAKO.

30.9.2002 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist