Kuchyň, jako skvělá investice

Pokud někteří z vás například pracují na počítači anebo ke své práci potřebují automobil, na který si vzali úvěr, pak si jistě oddechnou v momentě, kdy budou moci říci, že si dané zařízení takříkajíc „na sebe vydělalo“. Jak si ale na sebe může vydělat kuchyň?

Odpověď na otázku z úvodu je snazší, nežli by se zprvu mohla zdát. Koupí a zařízením nové kuchyně můžete vydělat, stejně tak, jako prodělat. jde o to, že jen málokdo dovede odhadnout, co ve skutečnosti opravdu od kuchyně očekává a které z jejích částí skutečně upotřebí.

Základní chybou, která se tu a tam vloudí do jinak chvályhodného procesu konzultace s odborníkem – tedy interiérovým návrhářem, bývá zpravidla to, že dobrovolně zaplatíme i mnoho komponentů, skříněk a modulů, bez nichž bychom se naprosto bez úhony a strádání obešli.

Kromě samostatných, hlavních modulů samotné kuchyňské linky se občas dopustíme i neúmyslné investice do nadstandardních, mnohdy až luxusních materiálů.  Pakliže na nich trváte, pak je používejte pouze tam, kde budou opravdu vidět a neohrozíte jejich povrchy poškozením.

Mezi dražší materiály používané pro výrobu kuchyňských skříněk patří dýhované a stříkané  desky. Mezi dýhy řadíme přednostně rozličné druhy exotických dřevin jako jsou teak, či wenge. Stříkané desky jsou specifické svým extra lesklým povrchem – materiálově mohou být rozmanité. Například velice populární jsou desky z lamina, přírodních materiálů, grafoskla, či MDF.  Pokud se takto drahé materiály použijí na celou konstrukci skříněk,  kuchyni to pak může až několikanásobně prodražit.

Lucie Sýkorová

Foto: ingeriordesign.com, mkoconnor.com, merchantcircle.com, trendir.com, magnet.co.uk, ourboathouse.com

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

27.1.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist