Kuchyň – design roku 2010

Kuchyň – srdce rodiny, kde se často odehrávají ty nejdůležitější okamžiky a rozhovory. Každý z nás má jiné požadavky na její vybavení, jiný prostor, ze kterého vychází při jejím zařizování a také různé finanční prostředky. Italský designérský časopis vyhlásil hlasování o nejkrásnější kuchyň – design roku 2010. Pojďte se podívat.

Vzhledem k tomu, že vás nechceme ochudit o stejné potěšení, v galerii pod článkem naleznete soutěžní fotografie a na pravé straně můžete v anketě hlasovat stejně jako italští čtenáři. Přiblížíme si zde jednotlivé kuchyně a jejich design.

Na obrázku číslo 1 naleznete kuchyň, která čerpá z kombinace dřeva a kovu. Má příjemný, teplý dekor a mnoho úložného prostoru. Je prostorná a vzdušná a hodí se do bytů, kde je kuchyň propojená s obývacím prostorem.

Kuchyň s jídelním stolem na obrázku číslo 2 je dekorovaná v teplých barevných kombinacích, vyniká také množství úložného prostoru. Chybí však pracovní deska. Možná designéři zamýšleli, že se jí na chvíli mohou stát oba jídelní stoly.

Černá kuchyň z obrázku číslo 3 je také vhodná k propojení s obývacím pokojem a je vzorem minimalistického designu. V malém prostoru by mohla působit depresivně.

Kuchyň na obrázku číslo 4 je prosvětlená výběrem barev. Dřevo zde vytváří zajímavé dekorační akcenty. Opět zde chybí pracovní deska, kterou může simulovat stůl vedle varné desky. Je však nižší, proto může být delší příprava jídla nepohodlná.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Na obrázku číslo 5 je klasická kuchyň, s country dekorem skříněk. Světla uvnitř prosklených skříněk se večer promění na orientační, když je  to hlavní vypnuté. Zelené akcenty příjemně oživují hnědobílou kombinaci barev.

Žlutá kuchyň z obrázku číslo 6 se hodí i do menších bytů. Barevná kombinace opticky zvětší prostor a neutrální tón podlahy neruší celkový vzhled.

Na obrázku číslo 7 je moderní kuchyň doplněná o country look v podobě krbu. Kamenná pracovní deska dodává luxusní tečku dřevěné kombinaci.

Výstřední kuchyň z obrázku číslo 8 zaujme kombinací barev, kde výrazný akcent červené koresponduje s šedivou. Černobílá podlaha chytře „rozbíjí“ tuto kombinaci, která by s jednobarevnou podlahou působila mdle.

Kuchyně na fotografiích jsou foceny ve velkém prostoru, aby vynikly jejich jednotlivé části. Dají se však upravit i na menší plochy nebo do atypických místností.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Sabrina Harisová
Foto: european-kitchen-design.com, decoration.luxury-ideas.com

20.9.2010 12:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist