Kuchyň celá v bílém? Jaké barvy do kuchyně?

Bílá barva je na jednu stranu barvou neutrální a stejně tak je to barva romantická. Bílá barva asociuje čistotu, ale pro prakticky orientované uživatele je právě bílá barva barvou problematickou, neboť se jednoduše velmi rychle špiní. Dovedete si představit bílou kuchyň? A nebo raději kuchyň barevnou? Máme pro vás několik tipů.

133293-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Jeden z návrhářů pracující pro slavnou kuchyňskou značku Boffi odpověděl na otázku pátrající po nepraktičnosti leštěného povrchu jeho kuchyňských modelů takto: „jistě, jistě že je to svým způsobem nepraktické. Leštěný nerez nebo bílá barva, to jsou povrchy, které se velmi rychle špiní a nebo lépe řečeno, na takovém povrchu je všechna špína a nečistota okamžitě vidět. Ano, ale právě o to mi šlo! Kuchyň vás tím pádem neustále nutí k tomu, abyste ji udržovali v maximální čistotě. Je to stejné, jako s lékařskými plášti. Proč doktoři medicíny nosí bílé šaty? A proč nosíme bílé spodní prádlo?„.

Bílá barva je pochopitelně nepraktická, ale na argumentaci zástupce firmy Boffi něco pravdy je. Bílá kuchyň vás opravdu donutí, abyste se o ní dobře starali. Je ale také pravdou, že lidé si většinou volí jiné barvy do kuchyně. Zvažte, jak to ve vašem případě. Pod článkem najdete několik inspirativních fotografií kuchyní od různých světových výrobců. Nechte se inspirovat.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

TIP 1: pokud zvažujete barvy do kuchyně a máte-li rádi eleganci, zkuste kombinaci bílé a nějaké výrazné jiné barvy, např. červené a nebo zelené. Podívejte se na přiložené fotografie.

TIP 2: velmi zajímavé barevnostní řešení je kombinovat barvy dvě a to tak, že jeden blok kuchyňského nábytku je např. celý bílý a druhý blok (možná např. ostrůvek s varným nebo mycím centrem) je naopak např. celý zelený.

TIP 3: vysoce atraktivní je kombinace černé a pomerančově oranžové tak, jak to ilustrují přiložené fotografie.

Ať už budete uvažovat o jakýchkoliv barvách, tak pamatujte, že kuchyň by měla být v prvé řadě praktická a teprve až po té přichází na řadu její estetická kvalita. Neznamená to ale, že byste na pohledovou kvalitu kuchyně měli nějak rezignovat. Konec konců, dobré jídlo, pohoda a příjemné prostředí spolu mají něco společného.

Fotogalerie: Bílá v interiéru

TIP: pokud se rozhodnete pro bílou barvu a nebo pokud vás takové řešení láká, pak je dobré si uvědomit, že např. pro vaše malé děti bude bílá kuchyň něco jako lákavá bílá plocha nepomalovaného listu papíru. Takže s bílou kuchyní raději ještě chvíli počkejte a nebo nakupte dětem takové pastelky a fixy, jejichž stopy se snadno odstraňují.

Další inspirace nejen pro barvy do kuchyně najdete ve článku Kuchyňské trendy a „správná kuchyň“ ?

Red.
Foto: interiorxtras.com

22.1.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist