Krytá terasa s jedinečným výhledem na alpské panorama

Možná už jme pod vlivem supermarketů z vlnitého plechu a úsporně stavěných továren v průmyslových zónách zapomněli, že průmyslový design býval vždy nositelem zajímavých architektonických a technických řešení, které se postupně přesunuly i do privátního bydlení. Pojďme na prohlídku jedné terasy, která dokazuje, že tato tradice se možná obnovuje.

Když mlékárna MILA v italském Bolzanu překročila své výrobní limity, rozhodla se společnost rozšířit výrobnu a postavit novou administrativní budovu, která měla zahrnovat i bistro a prodejnu. Projekt byl svěřen Pichler Architects Studiu.

Nová budova byla postavena v souladu s nejmodernějšími estetickými kritérii, aniž by se zpronevěřila horské tradici. Byly použity materiály typické pro horské farmy jako hliněná omítka či modřínové obklady vnějších stěn. A vyplatilo se.

Zejména bistro MILA se pro svou salonní atmosféru stalo místem setkávání znalců dobrého jídla. Velké průhledy oken s výhledem na italské Alpy a zejména úchvatná krytá terasa obložená modřínovým dřevem a zařízená designovým nábytkem, chráněná proti větru skleněnou zástěnou plnící i funkci zábradlí, nabízí pohodlnou kulisu k vychutnání místních specialit.

Proti prudkému horskému slunci chrání návštěvníky tři markýzy Qubica Plumb od firmy KE, které stíní plochu o více než 90 metrů čtverečních. Díky své konstrukci a minimalistickému vzhledu je tato markýza dokonalým designovým prvkem. Pro ideální funkčnost byla vybavena nejmodernějšími klimatickými senzory, které uživateli dávají možnost nastavit čas a způsob stínění. Markýzy lze otevřít naplno nebo jen z části a vytvářet tak vlastní scénáře podle individuálních potřeb prostředí.

Italský design se spojení s high-tech technologiemi opět ukazuje, že je esencí elegance a dokonale splní i ty největší nároky.

3.11.2017 10:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist