Křeslo jako výstřední solitér

Tvorba obytného interiéru ve většině případů představuje vybavení místností funkčně vymezenými kusy nábytku. Do obývacího pokoje tedy bude patřit nějaká stěna s policovým systémem, sedací souprava a pravděpodobně také konferenční nebo jiný stolek. Výsledný charakter, či chcete-li atmosféra místnosti, pak bude z největší pravděpodobností dána vzájemným harmonickým, případně jiným vztahem všech těchto zařizovacích předmětů. Ať už to dopadne jakkoliv, zajímavým řešením je použití nějakého výrazného solitéru, který může bez problému ostře kontrastovat se svým okolím, strhne na sebe pozornost a stane se nejvýraznějším nositelem a tvůrcem zmiňovaného charakteru místnosti.

124058-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Křesla, které jsme vybrali z nabídky několika světových firem a které jsou bez obtíží k dispozici na domácím trhu, přestavují svého druhu manýru nemající ambice stát se avantgardním, nebo nějak jinak významným designérským počinem. Svým způsobem mohu ale pobavit a nebo výrazně přispět k vytvoření velmi výtvarně pojatého interiéru. V každém případě si ale jejich budoucí majitel může být jistý, že nezůstanou přehlednuta.

Hlavní role

Hlavní role těchto křesel a křesílek rozhodně nebude spočívat v uspokojení základních požadavků a kritérii, které jsou běžně kladena na sedací nábytek. Je také docela dobře možné, že se na takových to křeslech nebude bez ohledu na jejich relativně vysokou cenu tak dobře sedět, jako např. na obyčejné židli ze supermarketu. Ale i tento, opět tedy relativní „nedostatek“ jim bude muset jejich majitel či uživatel prominout. Svým způsobem se na ně může dívat jako na předmět čistě výtvarného charakteru. Kvalitu obrazu přece také neposuzujeme podle toho, jak velkou krycí plochu nabízí a o kolik tedy jeho majitel spotřebuje méně tapet.

Křesla: inspirativní fotogalerie

Takto solitérní nábytek bude také vyžadovat mnohem více volného prostoru, než klasický zařizovací předmět. Ideálním prostředím tedy mohou být např. lofty, atypické podkrovní vestavby nebo jiné nekomfortní obytné interiéry nabízející větší množství užitné plochy.

Jaroslav Zákolanský
Foto 3DH interiér
31.3.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist