Křesla do obývacího pokoje

Věděli jste, že křesla se poprvé objevila již v domácnostech zámožných starověkých Egypťanů? Po mnoho dalších staletí byla především symbolem luxusu a často sloužila spíše na okrasu než ke skutečnému sezení. V dnešní době se již křesla do obývacího pokoje stala běžnou součástí téměř všech domácností. Očekáváme od nich maximální pohodlí, stylový design, příjemně zpracované čalounění a také dlouhou životnost.

131681-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: archiv redakce

Křeslo do obývacího pokoje by mělo být měkké, ale zároveň by mělo poskytovat pevnou oporu. V příliš tvrdém křesle asi nevydržíte dlouho sedět, v příliš měkkém křesle si naopak budete připadat „utopení“ a špatně se vám z něj bude vstávat. Důležitá je také správná výška křesla– ideální je, když nohy při sezení svírají pravý úhel. Sedací plocha by měla rozměry zhruba 45×45 cm, tedy asi o polovinu více, než je plocha běžné židle.

Křesla: inspirativní fotogalerie


Záleží na vaší osobní preferenci, zda si vyberete křeslo s vysokou nebo nízkou opěrnou částí. Pokud se často díváte na televizi nebo čtete, pak je vhodné dát přednost vysokému křeslu s nějakým druhem podpěry v oblasti krku. Nízká křesla se dobře hodí k rozhovorům s přáteli, počítejte ale s tím, že nejsou určena pro každodenní relaxaci. Pro pohodlnější sezení doporučujeme volit křesla s područkami, která vám zajistí, že se budete cítit odlehčeněji a zároveň se vám bude lépe vstávat.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

Otestování křesla do obývacího pokoje
Při nákupu křesla do obývacího pokoje se určitě vyplatí, abyste si jej nejprve otestovali. Zkuste si do něj sednout alespoň na 15 minut a věnujte pozornost tomu, kolikrát jste cítili potřebu změnit pozici. Pokud vydržíte bez problémů sedět alespoň po dobu 10 minut, pak křeslo odpovídá vaší tělesné konstituci. V opačném případě se raději zkuste poohlédnout po nějakém jiném modelu.

Libor Zukal
Foto: blackjack3d.net, psdgraphics.com, homefurnitureandpatio.com, furniture123.co.uk, qrbiz.com, furnimagz.com, impressionsfurniture.com.au, divhouse.com, artlinefurniture.com, lifeandtimes.com, archiexpo.com, designtopnews.com, swedishinteriordesign.blogspot.com, productfind.interiordesign.net, owo.biz, clippings.com, everythingsimple.com, gentlemansgadgets.com, photo-dictionary.com, interiorzine.com, besthousedesign.com, konsepti.com, akta.uk.com

23.10.2012 2:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist