Kreativní nápady pro byty s vysokými stropy

Trávíme spousty času psaním a mluvením o problémech, které vyplývají z omezeného až nedostatečného prostoru k bydlení, že možná trochu opomíjíme oblast druhého konce spektra. Zatímco v minulých článcích jsme se věnovali malometrážním bytům, dnes se zaměříme na problematiku bydlení v bytech s vysokými stropy.

Pokoje s vysokými stropy jsou na výzdobu stejně tak náročné jako ty, které mají omezený vertikální prostor. Ty ovšem představují zcela jinou sadu problémů. Interiéry s vysokými stropy nabízí velkou příležitost vyjádřit své estetické cítění designovým stylem a v patřičné velkoleposti. Zde máme několik jednoduchých, ale účinných tipů, které vám pomohou při zvládnutí tohoto obtížného druhu umění.

Změnu zajistí dřevěné trámy u stropu

Jedním z nejjednodušších a nejlepších způsobů, jak vyřešit problém s nevábnou místnosti s vysokými stropy, je přidat do prostoru dřevěné trámy, které snižují celkový rozsah místnosti a přinášejí do ní lepší proporční poměry. To je opravdu nejmódnější a nejúčinnější způsob, odhalit a dokonce třeba i namalovat dřevěné trámy, které udělaly velký comeback v posledních několika letech. Je to trend, který se hodí dokonce i do moderních domů s elegantním, moderním designem. Pokud jste již obdařeni strukturálními dřevěnými trámy, nebojte se je v interiéru zdůraznit.

Různé prostory – různé problémy

I s vysokými stropy v průmyslovém stylu městských bytů se dají dělat doslova divy, stejně tak jako v minimalisticky pojatých bytech. Mnoho majitelů domů se snaží přijít s nápady, co s vysokými stropy. Zatímco majitelé malých bytů s nízkým stropem o velikosti poštovní známky se nikdy touto problematikou nemuseli zaobírat, majitelé velkých městských bytů z minulých desetiletí mají také své možnosti úprav. Existuje spousta nových metod, jak vytěžit co nejvíce z tohoto zvláštního prostoru.

Jednou z nejvíce frustrujících věcí týkajících se vysokých stropů je to, že můžeme takový interiér vnímat jako plýtvání prostorem a místo prostoru nad svými hlavami by mnozí z nás uvítali raději trochu více místa v „obyvatelné“ části bytu.

Průmyslový styl

Ve skutečnosti je třeba využít tohoto stylu průmyslových prostor! Mnoho majitelů těchto typů domů si vybudovalo své vlastní vnitřní lofty. Možná i skladba vaší domácnosti vám umožní využít více prostoru – dokonce i prostor blíže ke stropu.Loft v podkroví může poskytnout skvělé místo pro ložnici, kancelářské prostory nebo prostě jen pro příjemné čtení. Kromě toho takto využitý prostor také uvolní více podlahové plochy v obytné části bytu.

Při řešení bytů s vysokými stropy, je také důležité si uvědomit, že výběr barev může výrazně vylepšit proporční rozdíly. Pokud jsou zdi, které zvedají vaše vysoké stropy, vyplněny velkými okny, měli byste přijmout přirozené světlo jako velkou výhodu a váš byt vymalovat vzdušnými barvami. Nicméně aby stropy působily nižším dojmem, vyberte raději bohatší, teplejší barvy.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

26.2.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist