Krásný nábytek včetně interiérových dveří od jednoho výrobce

Někdo má rád pestrost, různorodost a jiný preferuje soulad a celistvost. A propos, trendy jsou různé. Na jedné straně luxusní minimalismus, moderní design a k tomu například ikonické kusy nábytku. Protipólem pak může být venkovské nebo extravagantní retro bydlení. Ať už inklinujete k jakémukoliv stylu, vždy platí, že nábytek od prestižních značek, jeho kvalita a renomé, jsou pochopitelně vykoupeny vyšší cenou.

133110-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: archiv redakce

Je to přímá a správná úměra, což ale dnešní zákazníci dobře vědí. Pokud zrovna plánujete nové bydlení, zamyslete se nad řadou užitečných informací. My vám poradíme, na co se zaměřit.

A teď tedy k otázce výrobců, resp. k situaci na českém trhu. Vedle živnostníků a velkoobchodních řetězců existuje v Česku hrstka výrobních firem s rozsáhlejším sortimentem a zakázkovou výrobou. Mezi takové výrobce patří kroměřížská společnost HANÁK NÁBYTEK, a.s. s velkým výrobním závodem v Popůvkách u Kojetína. Tato firma jako jediná v republice nabízí kromě interiérového nábytku i interiérové dveře vlastní výroby.

Typické jsou kuchyně od Hanáka. Úplně běžným prodávaným sortimentem jsou ale i jeho obývací stěny, ložnice, šatny nebo koupelnový nábytek. A již zmíněné luxusní interiérové dveře, které okamžitě navýší hodnotu nemovitosti – vyplatí se do nich investovat.
Myslete při výběru nábytku nejen na prohlídku showroomu, kde je výstava nábytku často omezena metry čtverečními, ale hledejte především realizace. Každý dobrý výrobce, který se má čím pochlubit, je rád předvede (inspirujte se v naší fotogalerii). Žádné vizualizace nebo nafocené sestavy ze showroomů, ale konkrétní nefalšované domovy zákazníků. Díky nim si uděláte reálný obrázek o svém budoucím dodavateli nábytku.

Ale zpět k možnostem. U dobrého výrobce najdete bohatou nabídku modelů a barevných provedení. Výhodou jsou i cenové varianty. U firmy HANÁK NÁBYTEK je nejznámější řada PREMIUM, kterou výrobce uvádí jako vlajkovou loď své výroby. Ale jsou tu i ekonomičtější řady nábytku v oblíbených laminátech a foliích. I laminové kuchyně působí u této značky velmi exkluzivně, což je znát právě ve fotogalerii. Trendem jsou kombinované kuchyně, kde je část sestavy v laku a část v dýze.

Faktem je, že pravý a zkušený výrobce vám poskytne úplně jiný servis, než prodejci v řetězcích. Můžete si vymyslet jakkoliv atypickou sestavu nábytku. V řetězcích často uslyšíte nějaké „ale“ nebo „bohužel“, dobrý výrobce takové slovo nezná. Firma Hanák je například schopna dodat naprosto stejný odstín náhradních dvířek i po 10 letech nebo i po delším čase dovyrobit kus daného modelu, i když už je model vyřazen z nabídky.

A nepopírejme, že i zdravotní hledisko je důležité. Kvalitní materiály anebo materiály uvolňující do vzduchu různé škodliviny, lepidla a jiné chemické látky? Zdánlivě drobnost, ale v tom mixu, kterým se obklopujeme je to rozhodně věc podstatná. Firma HANÁK NÁBYTEK je známá tím, že často mluví právě o nutnosti vyrábět ze zdravotně nezávadného materiálu. Většina výrobců toto téma mlčky přechází, pro levný nábytek je to dokonce tabu. Napadlo vás, že když je například žena na mateřské dovolené s dítětem doma anebo jeden z rodičů podniká doma, tak se pravidelně zdržuje v prostoru domu nebo bytu, který je vyjma letních měsíců většinou perfektně hermeticky uzavřen (díky plastovým oknům, zateplení). A tak se při vaření nebo i běžném topení vypařují různé látky z nábytku do ovzduší, což není v dlouhodobém měřítku nic příjemného natož zdravého.

Všichni chceme mít domovy k obrazu svému a ano, mnohdy to závisí na výši konta anebo na ochotě se zadlužit hypotékou či úvěrem. Přesto mnozí uvažují chytře, když namísto dočasného, pouze na oko kvalitně působícího nábytku, zainvestují do něčeho nadstandardního. Taková investice se vrátí v čase. Budete mít doma něco jedinečného, vám přesně na míru. Stejný kus nábytku u nikoho nenajdete a co je víc než originál?

Petra Štrofová – HANÁK NÁBYTEK, a.s.

16.3.2015 12:33

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist