Krásné bydlení z obyčejné staré garáže

25 metrů čtverečních ve vaší staré garáži se může rázem proměnit v útulný a moderně zařízený domek pro hosty anebo vaše dospívající ratolesti, které se chtějí osamostatnit, ale ještě nemají finance na vlastní bydlení.

Když říkáme proměnit garáž v běžně obývaný interiér, nemáme tím rozhodně na mysli to, že garáž zbavíme nejhoršího prachu, na podlahu hodíme běhoun a umístíme tam rozkládací válendu a starou televizi. Standardní garáž o skromné výměře, čítající zhruba 25 metrů čtverečních se může proměnit v plnohodnotný domek.

Pokud máte početnější rodinu a blíží se obvyklé setkání všech jejích členů, pak vám garážový domek rozhodně neudělá ostudu, coby dům pro hosty. Stejně tak jej můžete využít, jako startovní bydlení pro vaše dospívající děti, kterým tak dopřejete kýženou svobodu a volnost a přesto je budete mít stále na očích.

Pokud vezmete přestavbu garáže takříkajíc z gruntu, nebude vám to trvat déle, nežli 9 měsíců a po finanční stránce vás to rozhodně vyjde lépe, nežli přístavba k rodinnému domu anebo koupě garsonky. Odhadovaná cena přestavby se může pohybovat zhruba kolem 700 000 Kč.

Klíčovým faktorem je, ponechat prostoru volnost a vzdušnost, tedy volit velmi skromné množství zařizovacích předmětů a dobře promýšlet jejich umístění. Pokud je garáž menší, nežli 25 metrů čtverečních, anebo v případě, že to je pro vás přece jen trochu málo, pak u většiny typů garáží jejich konstrukce snadno umožní, vyhnat stavbu trochu do výšky, která umožní vystavění patra uvnitř domku. Toto nově vytvořené podkroví je pak ideálním prostorem pro intimní ložnici

Asi nejsložitějším prvkem celé přestavby je instalace sociálního zařízení, tedy koupelnytoalety. Vždy je lepší, když bude tato část zcela nově vybudována – tedy když ji přistavíte ke garáži do pozice, která bude výhodná z hlediska vedení potrubí a kanalizace.

Interiéry pak můžete vybavit chytrými úložnými prostory, jako jsou například uzamykatelné skříňky a boxy, k nimž povede kovový žebřík, sloužící současně například jako sušák anebo věšák na oděvy.

Zámky od starých vrat garáže, stejně jako letité petlice pak najdou uplatnění v kuchynikoupelně jako držáky anebo věšáky na osušky. Pokud najdete v garáži poklady o jejichž praktickém využití nejste zcela přesvědčeni ale po očištění uznáte, že mají pěkný design, použijte je jako dekorace.

 

Lucie Sýkorová

Foto: Houzz.com

4.6.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist