Krása orientálního aranžmá v soudobém interiéru

Orientální květiny a rostliny na nás působí vždy exoticky. Jsou pro nás neobvyklé, a tak různě upravené kytice anebo mimořádně působící aranžmá nám zkrátka budou vždy připadat tak trochu jako by přicestovaly do našich příbytků z pohádek Tisíc a jedna noc.

119385-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: archiv redakce

Nápaditost a neotřelost jsou hlavními prvky takovýchto orientálních kompozic. Fóristé, aranžéři a květináři v nich popouštějí uzdu své fantazii, a to často ve výsledku znamená, že vznikají doslova šokující květinové sestavy. Na prvním místě je tu jednoznačně schopnost a snaha zaujmout.

Netradiční orientálně pojaté vazby nejsou zdaleka omezené jen na práci s květinami, tvorba je doplňována využíváním široké škály nejrůznějších typů a druhů doplňků. Takovéto netradiční sestavy nás přenesou hravě z reality všedních dnů do království fantazie, do pohádek dalekého Orientu.

Aranžování  – inspirativní superfotogalerie

Z květin budou zaujímat první příčky exotické kurkumy, strelície, gloriózy, orchideje, bambusy, vrísea, protea a další. Jako vhodný doplněk k nim bude patřit tráva, listy exotických rostlin, ale i různé materiály, které pomohou dotvořit celkově kompozici, například, motýlí křídla, peří, paví pera, dále volně splývající tkaniny, které mohou zdánlivě připomínat například mořské sasanky.

Nejrůznější oblé tvary nádob, sklenic a misek se po určitou dobu životnosti aranžmá mohou stát domovem pro orchidej Vandu a kupříkladu listy užovníku. Například za pomoci tenkých drátků lze vytvořit nejrůzněji tvarovaná aranžmá, která budou připomínat japonské umění zvané ikebana. Nápaditá kytice se dá rovněž vytvořit i z kurkumovníku, růžových gerber, fialově zbarvené orchideje vanda a s pomocí suchého listu lotosu. Nejvýraznějším spojujícím prvkem jsou v tomto případě různé odstíny růžové až po fialovou barvu.

Některé menší z těchto aranží se budou skvěle vyjímat na konferenčním stolku, větší mohou stát na jídelním stole případně na krbu či jinde. Některá dekorace vzhledem k vlhkomilnosti rostlin může dotvářet příjemnou atmosféru například i v koupelně. Do ložnice se bude hodit jemnější aranžmá, které nebude rušit ani svými ostrými barvami, ale ani svou intenzivní vůní. Nejideálnějšími společníky budou tato aranžmá pro interiéry vybavené v orientálním stylu. „Asijská inspirace ve vašem obýváku“ bude jako článek možná inspirací i pro vás.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: bestofinteriors.com, iidudu.com, yelp.com, hamptonhostess.blogspot.com, vasekino.net, sheilazellerinteriors.com, theflowersculptor.com, rosefloral.com, brideorama.com, khiart.com, networkedblogs.com, thumblr.com, bilbaoikebana.blogspot.com, nearlynatural.com, homedesigning.com, floristinrome.blogspot.com, flowerdesignstannes.blogspot.com, bushbernie.blogspot.com, amandasharpfloraldesign.blogspot.com, neibert.com, dallasnews.com

24.9.2013 12:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist