Kovový plot vás přežije. Vybírat můžete z těchto možností

Plot by vždy měl odpovídat charakteru stavby a okolní zástavby. Velkou renesanci zažívají kovové ploty, také díky tomu, že nabízejí široké možnosti zpracování i druhů materiálů. Na ty se v dnešním článku zaměříme.

kovany-plot_img_1837-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: Lamark

Plot patří k domu. Jasně stanovuje hranice pozemku, zajišťuje soukromí obyvatel i bezpečnost majetku a zároveň chrání kolemjdoucí, zvlášť pokud vlastníte psa. Správně zvolený plot podtrhne vzhled domu a splyne se zahradou.

Při výběru je dobré respektovat architekturu nejen samotného domu, ale také okolní zástavby. Hliníkový lamelový plot bude působit nepatřičně na venkovské návsi, podobně jako plaňkový plot uprostřed moderní městské čtvrti.

Je-li vaší jasnou volbou kovový plot, měli byste pro jeho cenu i dlouhou živostnost volit obzvláště opatrně, aby výsledné oplocení splňovalo všechny vaše požadavky a očekávání. Na výběr máte plot kovaný, hliníkový či z tahokovu.

Realizace kovového plotu

Kovový plot nepořídíte svépomocí. Na jeho stavbu si budete muset najmout firmu. Ta vás provede celým procesem od navržení optimálního řešení na míru po zaměření vyškoleným technikem a samozřejmě také zajistí profesionální montáž plotu.

„Podmínkou skvělého výsledku je i dobrá stavební připravenost, proto jsou všechny stavební práce přehledně sepsány v systému informací, podle kterého snadno zjistíte, co je třeba,“ doplňuje Josef Mráz, technický ředitel společnosti Lamark.

Kovaný plot je klasika

Nadstandardní vzhled celého oplocení je dán jak špičkovou kvalitou použitých materiálů, tak i řemeslností zpracování, ve kterém se snoubí tradice s nejnovějšími technologiemi. Pokud chcete designový kovaný plot, vybírejte firmy, kde kladou důraz na ruční práci a zkušené kováře a zámečníky.

Kovaný plot je tradice, která se dnes začíná vracet v technologicky špičkově propracovaném produktu. Pokud zvolíte řešení shodného designu i pro vstupní a vjezdové části oplocení, výsledný dojem je perfektní.

Moderní plot z hliníkových lamel

Oplocení z hliníku je zajímavým a atraktivním designovým řešením pro moderní domy, vynikne jako zajímavý prvek například v kombinaci s rodinným domem s plochou střechou.

Díky celistvému profilu hliníkových lamel si můžete být jisti, že vaše děti či domácí mazlíčci budou na zahradě v absolutním bezpečí a nikam se nezatoulají. Lamely hliníkového plotu je možné navrhnout s takovým překrytím, aby zvenčí prakticky nebylo vidět na zahradu, zatímco výhled ze zahrady zůstane zachován.

Tahokov jako moderní designový prvek

Donedávna byl tahokov používaný výhradně ve stavebnictví, čas ho ale povýšil na moderní architektonický prvek. Je to vlastně kovová mřížovina, která se vyrábí z různých druhů plechu. Vzniká střižením a následným tažením, které podle typu speciálních nožů zanechává oka různých tvarů, například diamant, šestihran, čtverec, kosočtverec či kruh.

Plotové výplně z tahokovu mohou mít různou míru propustnosti světla, čehož můžete využít, pokud chcete mít na zahradě a okolo domu své soukromí a klid. Motiv můžete zvolit s co nejmenší propustností, takže váš pozemek nebude lákat zvědavé zraky, nebo naopak zvolit variantu s vyšší propustností, abyste dali vyniknout estetice zahrady.

17.8.2021 11:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist