Kované ploty lákají. Hodí se nejen k historickým stavbám, ale i k moderním novostavbám

Střechu a plot chceme mít na celý život. I proto stále méně saháme po různých dřevěných plotech. Ani ta nejlepší povrchová úprava neumí udělat dřevo dlouhodobě trvanlivým, navíc stále častěji si hlídáme rovněž ekologičnost nátěrů. Ale ani různé drátěné ploty a brány už dávno nesplňují naše estetické požadavky. Nejžádanějším řešením jsou dnes kované ploty. Pozor však na levné nabídky z hobbymarketů. Jejich kvalita je nevalná.

perex_titulka-1-1100x618.jpg Zdroj: www.kovane-ploty.net

Kvalitní a designově propracované

Každý, kdo volí kované ploty, má pravděpodobně vysoké požadavky na estetiku finálního prvku, ale rovněž na jeho kvalitu. Důležité je proto nehledět pouze na cenu. U kovaných plotů rozhoduje o jejich kvalitě použitý materiál, preciznost zpracování i povrchová úprava. Nic z toho většina levných pseudokovaných výrobků nesplňuje. Často dokonce chybí pozinkování. Plot proto dlouhodobě nevydrží a vzhledem k minimalizované tloušťce materiálu rovněž extrémně rychle prorezne.

Velký rozdíl je taktéž v estetice plotů. Kvalitní firma, která vyrábí kované ploty na míru, se umí přizpůsobit vašim potřebám, požadavkům vašeho architekta, ale i sama nabídne pouze vkusně řešené kované ploty. Tam, kde do hry vstupují možnosti různých zdobných prvků, se dá totiž skutečně mnohé pokazit.

Žádaným výrobcem kovaných plotů je firma KlaTan – Kované ploty

O kvalitě sortimentu společnosti KlaTan a jejich výrobcích vypovídají i její reference. Jednou ze skutečně prestižních je v roce 2020 realizovaný projekt bytového komplexu Chateau Troja Residence.

Firma KlaTan nabízí kované ploty i kované brány. Vybrat si lze z různých řad, které se od sebe liší designem a použitím zdobných prvků. Mezi kovanými ploty najdete například řadu Standard, která je příkladem, že i moderním novostavbám kované ploty sluší a nejsou jen řešením pro historické stavby. Ploty mají pozinkování nejen zvenčí, ale i zevnitř. Kromě žárového zinkování jsou ošetřeny i odolnou a estetickou vrchní barvou.

Ke všem řadám kovaných plotů nabízí KlaTan rovněž kované brány ve stejném designu

Kované brány si lze zvolit jako křídlové, nebo samonosné posuvné brány (tedy posuvné brány na kolejnici). U bran lze volit jinou hustotu výplní, stejně tak jako přidat některé zdobné prvky. Klientům firma nabízí rovněž konzultaci ohledně nutné stavební připravenosti pro instalaci brány. Tu si pak lze nechat vyrobit i s automatickým otevíráním.

Chcete kovaný plot zcela na míru? Zvolte si řadu Exclusive

KlaTan vyrábí i kované ploty zcela na míru. Takto provedené ploty nabízí jako řadu Exclusive. Klienti si volí použité materiály výplní, ozdoby i finální povrchovou úpravu. Design kovaného plotu i brány může být skutečně exkluzivní a atypický. Dokáže se pak zcela přizpůsobit požadavkům klienta.

Alternativou ke kovaným plotům jsou též prosté jeklové ploty

Jeklové ploty mají velice jednoduchý design, což u mnoha klientů splňuje požadavek na moderní vzhled plotu. Jsou navíc cenově velice dostupné, přičemž i u nich je samozřejmostí úprava žárovým zinkováním, což garantuje minimálně desetiletou bezúdržbovou.

Moderní architektuře sluší ploty a brány z tahokovu

Tahokov se dnes stal moderním řešením pro výplně plotů, bran a branek. Je extrémně moderní, přitom nenudí, protože nepostrádá určitou míru zdobnosti. S tahokovem se navíc dá v exteriéru pracovat i dál a doladit třeba design oplocení se zábradlím na balkonech a terasách, dokonce s některými zahradními prvky. Tahokov je vlastně perforovaný plech s různou tloušťkou a perforacemi. Perforace pak rozhodují o míře průniku světla přes plot a bránu a rovněž o jeho průhlednosti. Obecně ploty a brány z tahokovu umí nabídnout požadovanou míru soukromí na oploceném pozemku.

Ať již se rozhodnete pro kované ploty, pro moderní ploty s tahokovem, nebo pro ekonomické řešení z jeklů, je KlaTan skvělým partnerem, který vám dodá plot i bránu ve vysoké kvalitě.

29.1.2021 11:32 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist