Kouzlo Vánoc v tradičních tónech zlaté

Vánoce mají být svátky klidu a rozjímání. Abychom si neustále připomínali sváteční náladu, zdobíme si příbytek a to se neobejde bez doplňků a dekorací. Tradiční vánoční barvou je zlatá, proto se dnes zaměříme na dekorace ve zlaté a příbuzných tónech.

Zlatá je symbolem luxusu, a když jí odekorujeme byt, budeme si připadat bohatší – nejen po materiální, ale i duchovní stránce, protože zlaté je i slunce, které tak často v zimě postrádáme. Zlatá byla i barva hvězdy, která přivedla Tři krále do jesliček za Jezulátkem. Bohatou nabídku vánočních dekorací právě v barvě zlaté a jejích odstínech najdete například v obchodních domech kika a kika CITY.

Abychom se v lesku zlaté neutopili, kombinujeme ji s jinými odstíny. Zvlášť elegantně působí ladění tón v tónu. V případě zlaté volíme odstíny béžové, světle hnědé či vanilkové – když se budete držet těchto odstínů, nemůžete udělat chybu. Důležité je zůstat u vytyčeného barevného schématu a vyhnout se nakupování ve stylu „To a se mi líbí.“

Třeba zlatý talíř na vánoční cukroví bude na sváteční tabuli působit impozantně.

imagehandler-58.jpg

Zdroj: archiv redakce

 

 

Vánoce také musí vonět. Než dům provoní vůně vanilkových rohlíčků a punče se skořicí, doladíme si sváteční atmosféru vonnými svíčkami. I ty oblékneme do stylových kalíšků se zlatým dekorováním. Nebo si rovnou koupíme svíčku ve skle, která připomíná lampičku a nebude vás oslňovat přímým světlem. Až si zapálíte svíčku, uvelebte se do křesla či pohovky a nechte se hypnotizovat plápolajícím plamínkem.

imagehandler-59.jpg

Zdroj: archiv redakce

 

 

Ale před tím nezapomeňte svátečně obléct pohovku. Dopřejte jí dekorativní polštářky v jemných tónech vanilkové barvy, která se hodí do zlatého barevného vzorce.

imagehandler-57.jpg

Zdroj: archiv redakce

 

 

A až budete na Štědrý den zdobit stromeček, i jemu dopřejte zlatý kabát. Můžete střídat ozdoby různých povrchů a intenzity zlaté, aby stromeček nepůsobil jednotvárně. Různé dekory mu dodají hloubku, i když se budete držet v jednom či dvou odstínech.

imagehandler-61.jpg

Zdroj: archiv redakce

Máte hotovo? Tak se usaďte a čekejte, až vám na okno zaklepe Ježíšek.

Komerční prezentace

6.12.2015 4:18

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist