Kouzla s korkovými zátkami

Je doslova okouzlující, jak se mohou uplatnit při ruční tvorbě věci, od kterých jsme toho doposud příliš neočekávali, protože plnily pouze jedinou funkci. Troufáme si tvrdit, že dnes vás překvapíme tím, co všechno pěkného může vzniknout, když se spojí šikovnost vašich rukou s výtvarnou flexibilitou, kterou v sobě ukrývají korkové zátky od vína.

Pokud jste sběratelé vín, nebo máte doma z dřívějška větší zásobu korkových zátek, máte vyhráno, protože můžete začít tvořit. Ostatní, kteří tolik štěstí nemají, nejdřív musí sehnat nějaký ten počet zátek, aby se mohli do rukodělné činnosti vzápětí pustit. Asi se budete divit, k čemu všemu může korekkorkové zátky posloužit.

1.Razítka
S pomocí ostrého nože si podle fixem nakresleného obrázku na jedné straně korkové zátky vyřežte tvar razítka, se kterým můžete potisknout například kuchyňské prostírání. Vyrobit korkové razítko je velmi jednoduché. Na vyřezaný obrázek vystupující po vyřezání z korku nanesete pouze dostatečné množství inkoustu nebo barvy na textil, podle toho, na co chcete razítka využít.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

2.Držáčky na drobnosti
Budete potřebovat pouze ostrý nůž nebo řezák na papír a snadno si vyrobíte stojánek na vizitky, malé fotky a nejrůznější kartičky. Z jedné strany odřízněte z korkové zátky rovným řezem materiál tak, aby vám zátka pěkně rovně ležela naplocho a na protilehlé straně vyřízněte drážku, do které posléze zasunete kartičku anebo fotku.

3.Podložka pod hrnce
Všechno, co budete k výrobě této kuchyňské pomůcky potřebovat je větší množství stejně vysokých korkových zátek a dobře držící lepidlo na korek. Při slepování zátek postupujte tak, že slepíte bočními stranami k sobě (lepíte na výšku) 3 korkové zátky a na ně z boku nalepujete další a další zátky. Tak postupujete až do té doby, dokud nedocílíte kulatého tvaru podložky o velikosti dna hrnce. Lepidlo nechejte dostatečně zaschnout a pak už je podložka připravena k použití. Je to velmi snadné a efektní vyrobit si tímto způsobem podložku pod horké kuchyňské hrnce.

4.Magnetický minikvětináček na sukulenty
Budete potřebovat tavnou lepící pistoli, vývrtku, magnet a malé semenáčky sukulentů. Do větších nebo spíše širších zátek vyvrtejte vývrtkou svislé otvory. Tavnou lepicí pistolí z boční stany nalepte na korek magnet. Do otvoru shora vložte miniaturní množství zeminy, do ní vysaďte malý semenáček sukulentu, zalijte opatrně několika kapkami vody a připevněte na lednici pomocí magnetu.

5.Rozlišovače na klíče
Budete potřebovat dostatečný počet korkových zátek, stejný počet kroužků na klíče a taktéž stejné množství kovových oček na závit. Do středu rovné části korkové zátky zašroubujete kovové očko, do něj provléknete kroužek na klíče s přidaným papírovým štítkem, na který napíšete, od které místnosti klíč je, ten už pak stačí zavěsit na kroužek.

Možností, jak si s korkovými zátkami vyhrát, je ještě mnohem víc, než jsme zde uvedli. Takže se vám možná podaří vymyslet ještě mnohá další kouzla a nejen ta, která jsou k vidění na fotografiích v galerii tohoto článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: homedit.com

26.6.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist